Sylwester Polsat 2022 2023 Sylwestrowa Moc Przebojów
  • CEZ_0014
  • CEZ_0062
  • CEZ_9895
  • 13 Zobacz
fot. mat. prasowe

Sylwestrowa Moc Przebojów 2022 zaskoczy widzów nie tylko muzycznymi gwiazdami. W tym roku sylwestrowa impreza odbędzie się w zaskakującej scenografii przypominającej… gigantyczny statek kosmiczny, a scena będzie miała aż 20 metrów wysokości. Prowadzący Sylwestra w Polsacie, w tym Agnieszka Kołodziejska z Radia ZET, są już po nagraniach intro koncertu. Nie było łatwo, ponieważ ich stroje ważyły aż 7 kilogramów.

Sylwester w Polsacie 2022/2023 w Chorzowie zapowiada się fenomenalnie. Koncert pod patronatem Radia ZET będzie obfitował w występy największych gwiazd muzyki, m.in. Michaela Patricka Kelly’ego, Maryli Rodowicz, Dody czy Dawida Kwiatkowskiego. Widzowie będą obserwować swoich ulubionych artystów występujących na niesamowitej kosmicznej scenie.

Sylwester Polsatu 2022/2023 zszokuje widzów. Kosmiczna scena w Chorzowie

Sylwestrowa Moc Przebojów 2022 odbędzie się w zaskakującej scenografii przypominającej gigantyczny statek kosmiczny. Scenę o wysokości aż 20 metrów montuje w Parku Śląsku 20-osobowy zespół montażystów. Do jej wykonaniu użyto prawie 8500 metrów bieżących stali, 3000 metrów bieżących tkanin scenograficznych, a oprawa wizualna składa się z ponad 500 m2 ekranów diodowych, 1500 urządzeń oświetleniowych i 20 kilometrów kabli. Warto dodać, że konstrukcja stoi na Polach Marsowych przed stadionem na asfalcie, dzięki czemu nie zostały uszkodzone żadne trawniki ani drzewa.

Moje rozmyślania krążyły wokół czasu, podróży w czasie, wielkich prędkości. Stąd wziął się statek kosmiczny – może my się gdzieś wybieramy, a może ktoś przylatuje do nas? Lubię proste formy, bo forma im prostsza, tym łatwiej się z nią zaprzyjaźnić. Dynamicznie przetworzone koło to mój ulubiony motyw - figura, która stwarza wiele możliwości dla grafiki, świateł, multimediów, odpowiednio ujęta dobrze się fotografuje. Duża część prac jest już wykonana, konstrukcja stoi, pozostało wykańczanie i programowanie – zdradza Michał Białousz, który jest odpowiedzialny za scenografię Sylwestra z Polsatem.

ZOBACZ: Rodowicz znów zaskoczy kreacją na Sylwestrze Polsatu? O tych strojach mówili wszyscy [FOTO]

Sylwestrową Moc Przebojów 2022 poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna, Krzysztof Ibisz, Marcelina Zawadzka, Adam Zdrójkowski i Agnieszka Kołodziejska. Ekipa prowadzących ma już za sobą prace nad intro koncertu, które było niemałym wyzwaniem. Na planie pojawili się w dość ciężkich strojach kosmonautów!

Stroje są odtwarzane 1:1 jak prawdziwy strój kosmonauty. Strój jest robiony na zamówienie, a na jego wykonanie trzeba czekać ok. 4 miesiące. Naszym prezenterom nie było łatwo, bo waga takiego kostiumu to około 7 kg! Trudno znaleźć taki kostium, ale jest w Polsce jedna firma, która dysponuje takim sprzętem… niełatwo się do nich dostać, ale czego się nie zrobi dla takiego projektu – mówi Martyna Łach, stylistka.