Obserwuj w Google News

Sylwester Marzeń nie odbędzie się w Zakopanem? TVP nie wyklucza takiej możliwości

3 min. czytania
07.11.2023 08:54
Zareaguj Reakcja

Czy Sylwester Marzeń 2023/2024 odbędzie się w Zakopanem? A może TVP zmieni lokalizację imprezy? Pojawiły się nowe informacje w tej sprawie.

Zenon Martyniuk
fot. Artur Barbarowski/East News

Fani Sylwestra Marzeń z Dwójką zastanawiają się, jak impreza będzie wyglądała w roku 2023. TVP wciąż nie ma konkretów, a całe wydarzenie stoi pod znakiem zapytania. Istnieje duża szansa, że tym razem Sylwester Marzeń nie odbędzie się w Zakopanem.

Sylwester Marzeń 2023: gdzie odbędzie się impreza?

Problemy z organizacją Sylwestra Marzeń trwają od jakiegoś czasu. O tym, że niepisana tradycja zostanie przerwana i noworoczna impreza TVP może odbyć się w innym mieście niż Zakopane, plotkuje się od dłuższego czasu.

Jak podają Wirtualne Media, TVP asekuracyjnie zaznacza, że bierze pod uwagę inne miasto niż stolicę polskich Tatr. Na razie Zakopane jest na pierwszym miejscu listy, jednak w dokumentach przetargowych pojawia się zapis, sugerujący, że nie jest to jedyna lokalizacja, jaka wchodzi w grę. 

Urząd Miasta Zakopane potwierdza, że prowadzi rozmowy z przedstawicielami TVP, ale mimo iż do Sylwestra zostały niespełna dwa miesiące, wciąż nie ma w tej sprawie konkretów. Prawdopodobnie z tego powodu Telewizja Polska wolała się zabezpieczyć w razie nagłej zmiany miejsca, w którym odbędzie się impreza.

Redakcja poleca

Sylwester Marzeń 2023: TVP przygotowuje się do imprezy

Osoby z TVP 2 odpowiedzialne za organizację Sylwestra Marzeń opublikowały przetarg na firmę nagłaśniającą koncert. Na odpowiedniej stronie internetowej pojawiła się oferta. - Informujemy o wszczęciu postępowania zakupowego, którego przedmiotem jest: Usługa sceno-techniczna zakładająca uzyskanie pożądanego przez TVP zamysłu dźwiękowego realizatora z wykorzystaniem sprzętu własnego Zleceniobiorcy (nagłośnienie) z transportem, ubezpieczeniem i obsługą do audycji "Sylwester Marzeń z Dwójką 2023/2024" - czytamy w dokumencie.

Firmy zainteresowane współpracą z TVP mają czas do 10 listopada 2023 roku do godziny 13:00. - Jedynym kryterium oceny ofert o wadze 100 proc. jest całkowita cena netto. Zamawiający jako najkorzystniejszą ofertę wybierze ofertę Kontrahenta, który zaoferuje najniższą cenę netto za realizację przedmiotu zamówienia. Zaoferowana cena musi zawierać wszystkie koszty niezbędne do prawidłowego zrealizowania zamówienia - informuje TVP.

Redakcja poleca

Jeśli ktoś myśli, że TVP zabiera się za organizację imprezy niezwykle późno, warto wziąć pod uwagę, że w roku 2022 przygotowywanie koncertu szło o wiele gorzej i również nie zabrakło w związku z tym kontrowersji. Rok temu konkretne rozmowy ruszyły dopiero w drugiej połowie listopada. Było też zamieszanie związane z główną gwiazdą imprezy. Początkowo miała nią być  Mel C., ale finalnie na Sylwestrze Marzeń zagrał zespół Black Eyed Peas. Cała sytuacja spowodowała spore ryzyko finansowe, więc impreza została skontrolowana przez Najwyższą Izbę Kontroli.

Podczas kontroli dopatrzono się wielu uchybień ze strony organizatorów. Ich działania opisano jako "nierzetelne, niecelowe i niegospodarne", wykazano, że złamano uchwałę Zarządu Spółki. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już niebawem.

Źródło: Radio ZET/Wirtualne Media

Nie przegap
Najniższe emerytury polskich gwiazd. Rekordzista może otrzymać niecałe 8 złotych
13 Zobacz galerię
fot. Stanislaw Bielski/REPORTER + Karol Porwich/East News + Artur Zawadzki/REPORTER