Obserwuj w Google News

Sue Baker nie żyje. Gwiazda "Top Gear" cierpiała na rzadką chorobę. "Walczyła z MND"

2 min. czytania
15.11.2022 15:06
Zareaguj Reakcja

Sue Baker nie żyje. 14 listopada 2022 roku w wieku 67 lat zmarła uznana dziennikarka motoryzacyjna, prezenterka popularnego programu "Top Gear". Zmagała się z rzadką chorobą nerwowo-mięśniową.

Sue Baker nie żyje
fot. screen: Twitter / The Guild of Motoring Writers

Sue Baker nie żyje. Prowadząca "Top Gear" zmarła w wieku 67 lat

Sue Baker nie żyje. 14 listopada 2022 roku w wieku 67 lat zmarła jedna z najpopularniejszych brytyjskich dziennikarek motoryzacyjnych. Ogromną popularność zawdzięczała roli prezenterki w kultowym programie "Top Gear", który prowadziła przez 11 lat. Mogliśmy oglądać ją w ponad stu odcinkach serii. Informację o śmierci Baker za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazała jej rodzina.

- Z wielkim smutkiem dzielimy się wiadomością o odejściu Sue. (...) Była utalentowaną pisarką, charyzmatyczną prezenterką telewizyjną i prawdziwą miłośniczką zwierząt. Miała życie i karierę, której wielu mogłoby pozazdrościć, ale robiła to wszystko z takim wdziękiem, że była podziwiana i szanowana przez wszystkich, którzy ją znali. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali ją w ciągu ostatnich kilku lat, gdy walczyła z MND - czytamy na Twitterze.

Redakcja poleca

Sue Baker nie żyje. Znana dziennikarka zmagała się z rzadką chorobą

Sue Baker zmagała się z chorobą neuronu ruchowego (MND), która objawiała się między innymi niekontrolowanymi skurczami mięśni, problemami z mówieniem i drgawkami. Choć największą popularność zyskała dzięki udziałowi w "Top Gear", na swoim koncie miała wiele innych zawodowych sukcesów. Pracowała jako dziennikarka motoryzacyjna między innymi dla "The Observer", była wiceprezeską Gildii Dziennikarzy Motoryzacyjnych.

Zmarłą pożegnała redaktor działu motoryzacyjnego magazynu "Sunday Independent", Geraldine Herbert.

- Jestem głęboko zasmucona wiadomością o śmierci Sue Baker. Była cudowną osobą, błyskotliwą dziennikarką i serdeczną przyjaciółką - napisała w sieci.

Bliskim i przyjaciołom Sue Baker składamy kondolencje.