Zamknij

Wypłynął raport z sekcji zwłok Anne Heche. To przeczy wcześniejszym ustaleniom

08.12.2022 17:03

Anne Heche zmarła w wyniku obrażeń doznanych w wypadku samochodowym, który sama spowodowała. Według wstępnych ustaleń śledczych aktorka miała być pod wpływem alkoholu i narkotyków. Ostatecznie tę wersję podważył raport z sekcji zwłok. Co działo się z Anne Heche przed tragicznym zdarzeniem? 

Anne Heche
fot. Invision/Invision/East News

Tragiczna śmierć Anne Heche wstrząsnęła całym Hollywood. Aktorka znana z filmów "Donnie Brasco" i  "Koszmar minionego lata" zmarła 12 sierpnia po tym, jak trafiła do szpitala w stanie krytycznym i zapadła w śpiączkę.

Policja podała, że 53-latka z impetem wjechała w drzwi garażu, a następnie oddaliła się i za chwilę uderzyła w znajdujący się obok dom. Samochód aktorki stanął w płomieniach, ogniem zajął się również budynek. 

Tydzień później u Anne Heche stwierdzono śmierć mózgową. Rodzina zadecydowała o odłączeniu aktorki od aparatury i zezwoliła na rozdysponowaniu jej organów na przeszczepy.

Anne Heche nie była pod wpływem narkotyków?  

Według wstępnych ustaleń Anne Heche w czasie wypadku mogła być pod wpływem kokainy i alkoholu. W jej krwi wykryto także fentanyl, jeden z najsilniejszych narkotyków na świecie. Jest on do stu razy silniejszy od morfiny i 30-50 razy silniejszy od heroiny. 

Jednak z pełnego raportu ujawnionego przez Page Six wynika, że choć u Anne Heche wykryto śladowe ilości metabolitu kokainy, fentanylu oraz kannabinoidów, w momencie wypadku aktorka nie była pod ich wpływem. Gwiazda miała zażywać substancje w przeszłości, nie zaś bezpośrednio przed zdarzeniem. 

Jak podaje raport, fentanyl został podany Heche dopiero w szpitalu, aby uśmierzyć ból. Do dziś oficjalnie nie potwierdzono, dlaczego Anne Heche spowodowała wypadek. 

Była partnerka Ellen DeGeneres zostawiła dwóch synów, 20-letniego Homera Laffoona i 13-letniego Atlasa Heche Tuppera.

EN_01534630_0120
fot. LISA O'CONNOR/AFP/East News
EN_01533868_0458
fot. JIM RUYMEN/AFP/East News