Obserwuj w Google News

Sam Neill usłyszał przerażającą diagnozę. "Nie boję się śmierci"

2 min. czytania
18.03.2023 15:01
Zareaguj Reakcja

Sam Neill, aktor znany z takich produkcji jak "Park Jurajski" i "Peaky Blinders", ujawnił, że stoczył walkę ze śmiertelną chorobą. Lekarze wykryli u niego raka krwi, który był w trzecim stadium. Aktor poddał się chemioterapii i dzięki nowemu lekowi powoli wraca do zdrowia.

Sam Neill
fot. Universal/Ferrari Press/East News

Sam Neill ma 75 lat, ale nie myśli jeszcze o emeryturze. Gdy usłyszał druzgocącą diagnozę, postanowił napisać książkę, w której podzielił się swoimi wspomnieniami, także tymi bolesnymi. Nie unikał w niej tematu choroby, a w rozmowie z The Guardian zapewnił, że pogodził się z myślą, że mógł już nie wyzdrowieć.

Zobacz także: Smutne wieści z domu Olgi Bołądź. "Pożegnaliśmy na zawsze Lusię"

Sam Neill wygrał z nowotworem

Pierwsze objawy choroby Neill zauważył w czasie, gdy uczestniczył w promocji "Jurassic World Dominion". Udał się do lekarza i po serii badań usłyszał druzgocącą diagnozę. Stwierdzono u niego nowotwór krwi w trzecim stadium.

Nie mogę udawać, że w ostatnim roku nie przeżyłem mrocznych chwil - wyznał w rozmowie z The Guardian Neill.

Choroba była poważna, ale Sam Neill nie tracił nadziei. Poddał się chemioterapii i dzięki nowemu lekowi zaczął odzyskiwać siły. Dziś jego nowotwór jest remisji i chociaż aktor będzie musiał przyjmować lekarstwo do końca życia, cieszy się z powrotu do zdrowia.

Nie boję się śmierci, ale by mnie zirytowała - powiedział w wywiadzie z The Guardian.

O swoich zmaganiach z chorobą opowiedział w autobiograficznej książce "Did I Ever Tell You This?".

Zobacz także: Małgorzata Tomaszewska miała wypadek. Powiedziała, w jakim jest stanie

Kim jest Sam Neill?

Sam Neill urodził się 14 września 1947 roku. Na ekranach zadebiutował w 1971, występując w "The City of No", jednak na pierwszą większą rolę przyszło mu poczekać do roku 1975 — wtedy to zagrał Erica w filmie "Landfall". Dziś w swoim aktorskim portfolio ma role w takich produkcjach jak "Omen III: Ostatnie starcie", "Zakładnik" i "Wspomnienia niewidzialnego człowieka". Grał również w "Dynastii Tudorów", "Peaky Blinders" i w filmie "Thor: Miłość i grom". Największą popularność przyniosła mu rola Alana Granta w filmach z serii "Park Jurajski".

Redakcja poleca

Źródła: RadioZET.pl/Imdb.com/Theguardian.com