Obserwuj w Google News

Rozenek pójdzie w politykę? Porównuje się do Margaret Thatcher

2 min. czytania
18.11.2022 13:47
Zareaguj Reakcja

Małgorzata Rozenek-Majdan udziela się na wielu medialnych polach. Szerokim echem odbija się jej zacięta walka o dofinansowanie leczenia niepłodności metodą in vitro. Gwiazda wielokrotnie rozmawiała na ten temat z wieloma politykami. Czy wkrótce sama trafi do sejmu?

rozenek-pojdzie-w-polityke-porownuje-sie-do-margaret-thatcher
fot. Jacek Dominski/East News, Piotr Molecki/East News, Screen Instagram (@m_rozenek)

Małgorzata Rozenek-Majdan perfekcyjnie poprowadziła swoją karierę i z prowadzącej show o sprzątaniu wyrosła na jedną z największych gwiazd w Polsce. Celebrytka była gospodynią wielu telewizyjnych programów i wystąpiła w kilku popularnych reality-shows. Z sukcesami prowadzi swoją firmę cateringową i markę odzieżową. Napisała też aż dziewięć książek, a jedną z nich w całości poświęciła tematowi leczenia niepłodności metodą in vitro.

Gwiazda postanowiła wykorzystać swoją popularność i zabrała głos w ważnej społecznie kwestii. Na przestrzeni lat spotkała się z wieloma politykami i działaczami. Rozmawiała między innymi z Robertem Biedroniem, Donaldem Tuskiem czy Adamem Bodnarem. Zorganizowała nawet konferencję w polskim sejmie i wystąpiła u boku Ewy Kopacz w Parlamencie Europejskim.

Redakcja poleca

Małgorzata Rozenek-Majdan spróbuje swoich sił w polityce?

Ostatnio celebrytka została zapytana przez dziennikarkę Jastrząb Post, czy nie chciałaby zaangażować się w działalność polityczną.

Bardzo cieszę się z tego miejsca, w którym teraz jestem. Chciałabym móc zacząć się tym miejscem bawić, a nie stawiać sobie kolejne cele do zrealizowania

- powiedziała gwiazda i podkreśliła, że nowe aktywności, na które się decyduje, mają wzmocnić jej aktualną pozycję medialną.

Reporterka zauważyła jednak, że zaangażowanie się w politykę pozwoliłoby Rozenek mieć większy wpływ na to, co dzieje się w Polsce i ułatwiłoby jej wprowadzenie wyczekiwanych przez nią zmian dotyczących dostępności do metody in vitro.

Bardzo lubię działać i brać sprawy w swoje ręce. (…) Margaret Thatcher pięknie kiedyś powiedziała: „jeżeli chcesz o czymś pomyśleć, daj ten problem do rozwikłania mężczyznom, a jeżeli chcesz coś załatwić, to daj to kobiecie” i tak jest ze mną

- podkreśliła Małgorzata i zaznaczyła, że od opracowywania idei woli przekuwać je w działanie.

Wydaje się, że gwiazda TVN nie zdecyduje się na start w wyborach i ograniczy się do wykorzystywania swojej popularności do promowania wiedzy na temat leczenia niepłodności. Jakiś czas temu udzieliła wypowiedzi dla portalu Co za tydzień, w której podkreśliła, że w Polsce jest „bardzo wiele rzeczy do zrobienia”, którymi powinny zająć się osoby z większą wiedzą i doświadczeniem. Rozenek-Majdan ma teraz skupiać się przede wszystkim na doskonaleniu się w roli prowadzącej „ Dzień Dobry TVN”.