Zamknij

"Rolnik szuka żony" z dużo mniejszą widownią niż rok temu. Wszystkiemu winny Mundial?

29.11.2022 14:20

„Rolnik szuka żony“ to popularny program rozrywkowy Telewizji Polskiej. Zakończona w weekend dziewiąta edycja show okazała się jednak mniejszym sukcesem od poprzedniczek. Ilu widzów obejrzało tegoroczną wersję? Przedstawiamy twarde dane.

"Rolnik szuka żony" ze znacząco mniejszą widownią niż rok temu. Wszystkiemu winny Mundial?
fot. Facebook: Rolnik szuka żony/screen

Rolnik szuka żony” to program Telewizji Polskiej, który emitowany jest od 2014 roku. W każdej kolejnej edycji widzowie poznają nowe osoby, które poszukują miłości. Show wciąż cieszy się dużą popularnością, ale właśnie poinformowano o oficjalnych, dużo niższych niż dotąd wynikach minionego właśnie sezonu. Ilu widzów wciąż ogląda program?

„Rolnik szuka żony” ze spadkiem widowni. Wszystkiemu winny Mundial? 

„Rolnik szuka żony” bawi widzów już dziewiąty sezon. Tegoroczna edycja zaczęła emitować swoje odcinki 18 września. Finał przypadł zaś na niedzielę 27 listopada. Wedle oficjalnych danych Nielsen Audience Measurement, na które powołują się dziennikarze portalu Wirtualne Media, nowy sezon oglądało średnio o 710 tys. widzów mniej niż przed rokiem. Wedle serwisu średnia widowni odcinka wynosiła 2,72 mln osób.

Dlaczego nastąpił spadek liczby widowni? Czy winny jest trwający właśnie Mundial, przez który termin finału przesunięto? Wręcz przeciwnie – jak czytamy w analizie przygotowanej dla portalu WirtualneMedia.pl, to właśnie niedzielny odcinek okazał się najpopularniejszym w tym sezonie. Oglądało go ponad 3,28 mln widzów. Znaczący wzrost finału spowodowany jest zapewne nie tylko ciekawością osób, które porzuciły program, ale chciały poznać jego zakończenie, ale też kibice piłki nożnej, którzy po niedzielnym meczu pozostali na stacji, oglądając kolejny program.

loader

Czytaj także: Disney jednak nie zmniejszył penisa Namora? Aktor z "Czarnej Pantery" wyznaje prawdę

RadioZET.pl/Wirtualne Media

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET