,

Koniec programu "Rolnik szuka żony"? TVP nie podpisało umowy z producentem

30.12.2022 13:02

"Rolnik szuka żony 10" miał pojawić się w przyszłym roku w TVP, ale jak informuje branżowy portal, telewizja nie podpisała umowy z producentem formatu. Informacje o castingach także nie pojawiają się na oficjalnych profilach show. Co dalej z hitowym programem prowadzonym przez Martę Manowską? 

Marta Manowska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

"Rolnik szuka żony" prowadzony przez Martę Manowską jest jednym z najchętniej oglądanych programów w TVP. Randkowy show dla gospodarzy od lat jest niekwestionowanym hitem ramówki i w każdym sezonie przyciąga przed telewizory wielotysięczną publiczność.

Jesienią 2023 roku na antenie Jedynki ma pojawić się "Rolnik szuka żony 10". Nadawano miał ruszyć nabór kandydatów do kolejnej edycji, ale na oficjalnych profilach programu na próżno szukać przypomnienia o castingach. Niepokoją też najnowsze informacje serwisu Wirtualnemedia.pl, który dowiedział się, że Telewizja Polska nadal nie podpisała umowy na kupno formatu od spółki odpowiedzialnej za produkcję show. Czy to oznacza, że TVP rezygnuje z emisji programu "Rolnik szuka żony"? 

"Rolnik szuka żony 10" w TVP. Co dalej z programem?

Jak poinformował portal Wirtualnemedia.pl, Telewizja Polska wciąż zwleka z podpisaniem umowy z FrementleMedia Polska na realizację 10. edycji "Rolnik szuka żony".- Nadawca nie podaje informacji, dlaczego tak się stało, ani kiedy umowa zostanie podpisana — podaje serwis. 

Mało tego, nigdzie nie zamieszczono informacji o trwających castingach. W finale minionej edycji Marta Manowska nie zachęciła do wysyłania zgłoszeń, ani nawet nie wspominała o realizacji kolejnego sezonu. Co się dzieje? Reżyser "Rolnika" Konrad Smuga wyjaśnił w rozmowie z portalem Wirtualnmedia.pl, że nabór trwa, lecz produkcja nie otrzymała od telewizji oficjalnej zgody na zamieszczenie ogłoszenia o castingach. 

Telewizja Polska lakonicznie tłumaczy, że o 10. edycji "Rolnika" powiadomi "w odpowiednim czasie". Nie zdradziła jednak przybliżonego terminu.

Miejmy nadzieję, że hit TVP tradycyjnie pojawi się na antenie jesienią, a wcześniej, w okolicach Wielkanocy, Marta Manowska zaprezentuje rolników i rolniczki, do których będzie można wysyłać listy. Zaproszenie do programu otrzymają gospodarze z najliczniejszą korespondencją. 

Tymczasem w Nowy Rok rusza "Sanatorium miłości 5". Pierwszy odcinek randkowego show dla seniorów wyemitowany zostanie w niedzielę, 1 stycznia 2023 roku o godzinie 21:20 na antenie TVP1. 

loader

Logo radiozet Dzieje się