Roksana Węgiel o walce z ciężką chorobą. "Nie mogłam funkcjonować, potrzebowałam pomocy"

12.03.2023 12:39

Roksana Węgiel w rozmowie z Żurnalistą szczerze przyznała, że zmagała się z depresją. Młoda gwiazda zdradziła, że choroba nie pozwalała jej normalnie funkcjonować. Kłopotami psychicznymi zapłaciła za karierę w tak młodym wieku?

Roksana Węgiel
fot. Artur Zawadzki/REPORTER / EAST NEWS

Roksana Węgiel to prawdziwy ewenement na krajowej scenie muzycznej. Wiele gwiazd zdobywało popularność w młodym wieku, ale Roxie może pochwalić się imponującym tempem. Mając zaledwie 13 lat, zwyciężyła w 1. edycji "The Voice Kids" i cieszyła się z wygranej w 16. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Dziś ma 18-lat i jest jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek i osobowości telewizyjnych. Na początku 2023 roku potwierdził związek z Kevinem Mglejem. Dla wielu fanów życie Roksany to pasmo niekończących się przyjemności, okazuje się jednak, że młoda gwiazda w życiu zaliczyła także niezwykle trudny etap.

Roksana Węgiel opowiedziała o walce z depresją. Kariera zniszczyła jej psychikę?

Roksana Węgiel była gościem Żurnalisty. W rozmowie otworzyła się na temat swojej psychiki. 18-latka wyznała, że kariera w młodym wieku i presja wpędziły ją w depresję. Winne miały być także osoby z wytwórni, z którą współpracowała.

- Miałam taki moment, że po paru latach nieustannej rutyny, musiałam powiedzieć "stop", bo w sumie też wydarzenia, które się gdzieś tam zadziały przy pracy z nieodpowiednimi ludźmi, wpędziły mnie w zły stan psychiczny. Zły stan psychiczny to znaczy depresja. Nieodpowiedni ludzie? Ludzie, z którymi pracowałam po "The Voice Kids", jako wytwórnia - poinformowała.

Węgiel nie radziła sobie także z internetowy hejtem. W pewnym momencie choroba zaczęła przejmować kontrolę nad jej życiem.

- Tak, myślę, że to była wielka presja, ogromna presja dla tak młodej osoby. Dużo hejtu. Ja tak zawsze sobie wmawiałam, że się nie przejmuję hejtem, ale w pewnym momencie wylało się na mnie tego sporo, przy premierze singla "Lay Low", i wtedy naprawdę mnie to uderzyło. Nie mogłam normalnie funkcjonować, bardzo mnie to przybiło. Te komentarze wracały do mnie w najgorszych momentach - opowiadała.

Roksana Węgiel zmagała się z depresją. Zdradziła, kto pomógł jej w walce z chorobą

Na szczęście Roskana Węgiel mogła liczyć na wsparcie bliskich osób. W rozmowie z Żurnalistą piosenkarka przyznała, że mama była dla niej oparciem w tym niezwykle trudnym momencie.

- Potrzebowałam pomocy, potrzebowałam też chyba najbardziej wsparcia bliskich, bo przez ostatnie parę lat, ja w ogóle prawie nie miałam z nimi kontaktu, nie widywałam się ze swoją mamą, ze swoim rodzeństwem, więc też potrzebowała takiego czasu, po prostu takiego wytchnienia. Nie ukrywam, że w tamtym momencie najbardziej pomogła mi moja mama. Nie udałam się do żadnego psychologa, ale mama pełniła trochę jego funkcję. Dużo się modliłam, medytowałam, chodziłam na spacery - wyjaśniła.

Jeśli podejrzewasz u siebie lub u kogoś bliskiego depresję, przeżywasz trudny czas, dopada Cię wiele złych myśli - poproś o pomoc. Poniżej znajdziesz numery, pod którymi otrzymasz profesjonalne wsparcie.
Pomoc w kryzysie psychicznym:
Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)
Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)
ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania - tel. 22 484 88 01
Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel. 22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)
Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)

loader