Obserwuj w Google News

Robert Makłowicz otwiera nowy biznes. Założył firmę z synami

2 min. czytania
19.12.2022 13:03

Robert Makłowicz nie odcina kuponów od popularności. Kultowy krytyk kulinarny postanowił założyć spółkę, która ma zajmować się między innymi importem gotowych posiłków. Postanowił dać szansę fast foodom?

Robert Makłowicz
fot. screen: Instagram @robertmaklowicz_official

Robert Makłowicz to w Polsce postać już niemal kultowa. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych krajowych krytyków i dziennikarzy kulinarnych zyskał ogromną popularność dzięki programom "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza" i "Makłowicz w podróży". Charakterystyczne poczucie humoru, niezwykła klasa i specyficzny sposób wypowiedzi zjednały mu szerokie grono oddanych fanów. Dziś 59-latek jest bohaterem internetowych memów, z powodzeniem radzi sobie także w biznesie. Jak poinformował "Super Express", gwiazdor zainwestował w zupełnie nową markę.

Redakcja poleca

Robert Makłowicz otwiera nowy biznes. Krytyk kulinarny inwestuje w gotowe posiłki?

Według informacji "Super Expressu" do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek dotyczący nowej spółki Makłowicz i Synowie. Złożyć miały go firmy Pamapol i Propinquus. Pierwsza z nich zajmuje się przetwórstwem mięsno-warzywnym, druga natomiast zarządza prawami do wizerunku Roberta Makłowicza, a jej wspólnikami są członkowie rodziny gwiazdora.

Nowy twór na rynku ma zdaniem tabloidu skupić się na imporcie, a z czasem także produkcji, między innymi dań gotowych. We wniosku miały zostać wymienione także pasztety i smalce, sosy, warzywa konserwowe, makarony, oliwy czy kanapki, a nawet zupy. Wyłączone z oferty miały jednak zostać wersje instant zup i sosów. Makłowicz nie ma więc zamiaru sygnować swoim nazwiskiem popularnych "zupek chińskich". Nic w tym dziwnego, mogłoby to nie licować z opinią eksperta kulinarnego, którą cieszy się sympatyczny dziennikarz.

Czekacie na nowe produkty polecane przez kultowego krytyka kulinarnego?