Obserwuj w Google News

Robert Kozyra ujawnia prawdę o Szymonie Hołowni. Pracowali razem w „Mam talent”

3 min. czytania
15.11.2023 14:48
Zareaguj Reakcja

Robert Kozyra wypowiedział się na temat politycznej kariery Szymona Hołowni. Dziennikarz współpracował z politykiem na planie „Mam talent”. Jak ocenia wybór byłego gwiazdora TVN na marszałka Sejmu?

Robert Kozyra ujawnia prawdę o Szymonie Hołowni. Pracowali razem w „Mam talent”
fot. VIPHOTO/East News, Jacek Dominski/East News

Robert Kozyra dał się poznać szerszej publiczności jako juror „ Mam talent”. Dziennikarz słynie z ciętego języka i swojej bezkompromisowości. Niedawno ostro skrytykował angaż Julii Wieniawy do jury programu TVN. Gwiazdor gorzko ocenił też dziennikarskie umiejętności Małgorzaty Rozenek-Majdan, zarzucając jej, że jest „ drętwa, sztywna i udaje Grażynę Torbicką”. Teraz udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się na temat politycznej kariery Szymona Hołowni. Panowie pracowali razem na planie „Mam talent”. Jak Kozyra zapamiętał lidera Polski 2050?

Robert Kozyra wspomina pracę w „Mam talent”. Tak mówił o Szymonie Hołowni

Dziennikarz pracował na planie czwartej i piątej edycji „Mam talent”. Robert Kozyra zastąpił na stanowisku jurora Kubę Wojewódzkiego. - To była świetna przygoda. Obie edycje, w których brałem udział, były najchętniej oglądanym talent show, a konkurencja w tej kategorii jest bardzo duża. Było dla mnie ogromnym, ale też bardzo miłym zaskoczeniem, że widzowie nie tylko zaakceptowali mnie, ale i dwukrotnie przyznali mi Telekamerę. Tym bardziej, że swoją przygodę z telewizją zacząłem po czterdziestce. Nie będę jednak rozdzierał szat wzorem innych, którzy rozstali się z TVN. To tylko biznes - mówił, gdy jego miejsce w jury zajął Agustin Egurrola.

W rozmowie ze Światem Gwiazd Robert Kozyra zdradził, jak wspomina współpracę z Szymonem Hołownią. Lider Polski 2050 był wówczas prowadzącym programu TVN. - Z czasów naszej wspólnej pracy w „Mam talent!” mogę o nim powiedzieć same dobre rzeczy. Koleżeński, empatyczny, nie gwiazdorzył. Szymon to jedna z najbardziej inteligentnych osób, które spotkałem w życiu - powiedział. Jak ocenia jego polityczne sukcesy?

Redakcja poleca

Robert Kozyra o wyborze Szymona Hołowni na marszałka Sejmu. „Ma refleks”

Robert Kozyra uważa, że Szymon Hołownia jest bardzo konsekwentny, a „jeśli w coś wierzy, to realizuje to do końca”. - To duża zaleta zwłaszcza w przypadku polityków, którzy często odpuszczają, jak swego czasu opozycja wobec Zbigniewa Ziobry. Szymon ma też duże poczucie humoru, również na swój temat, co się niezwykle rzadko w show-biznesie zdarza. Kreatywny. Ma refleks, który na pewno pomoże mu na sali sejmowej. Typ nowoczesnego intelektualisty - ocenił.

Szymon Hołownia został niedawno wybrany na nowego marszałka Sejmu. Dziennikarz pochwalił jego pierwsze przemówienie. - Było bardzo dobre. Szczere, niepompatyczne, rezonujące z tym, czego oczekuje większość Polaków głosujących za odsunięciem PiS-u od władzy. Dziwię się, że celebrytka posłanka z PiS-u ( Dominika Figurska-Chorosińska - przyp. red.) ironizowała na temat przeszłości Szymona Hołowni w „Mam talent!”. Historia zna przypadki przemiany gwiazdora ekranu w prawdziwego męża stanu, jak było choćby z Ronaldem Reaganem - zauważył Kozyra.

Na koniec postanowił on też wbić szpilę politykom PiS. - Hołownia ze swoją otwartością i pracowitością dopiero teraz zaczyna swoją polityczną karierę. A przy okazji pani Witek, która jak słyszę z ust jej byłych uczniów, jest typem belfra, będzie mogła się nauczyć, jak powinno się sprawować funkcję marszałka Sejmu. Ponieważ wciąż nie rozumie swoich błędów, które sprawiły, że jej kariera polityczna tąpnęła, może chociaż przez obserwowanie Szymona pani Witek zrozumie, jak należy sprawować z godnością funkcję marszałka sejmu. Oby uczyła się z lepszym skutkiem niż prezydent Duda, który całe życie się uczy - powiedział na łamach Świata Gwiazd gwiazdor.

Źródło: Radio ZET/Świat Gwiazd

Nie przegap
Polskie gwiazdy, które były w polityce
9 Zobacz galerię
fot. Paweł Wodzyński/EAST NEWS, Krzysztof Kaniewski/REPORTER/EAST NEWS, ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS, Jacek DomińskiI/REPORTER/EAST NEWS