Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek wzięli ślub po 23 latach związku: "Miłość to miłość" [GALERIA]
Robert Biedroń postanowił stanąć po drugiej stronie ślubnego kobierca i wyjść za mąż za swojego wieloletniego partnera Krzysztofa Śmiszka. Para pokazała zdjęcia z ceremonii.

-
-
- 6 Zobacz
27 września 2023 roku Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek zawarli związek małżeński. Politycy Lewicy są parą od ponad 20 lat. Postanowili podzielić się swoim szczęściem, prezentując zdjęcia z wydarzenia.
Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek wzięli ślub
Biedroń i Śmiszek są szczęśliwą parą od 23 lat. Niestety w Polsce legalizacja związków jednopłciowych jest niedozwolona. Mimo to politycy postanowili wziąć ślub.
Do wydarzenia doszło podczas 5. Kieleckiego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego, a konkretnie w trakcie przedstawienia "Spartakus. Miłość w czasach zarazy". Impreza odbywała się w Kieleckim Centrum Kultury. Ślub był niestety tylko symboliczny. Biedroń i Śmiszek pobrali się w finałowej scenie spektaklu.
Obaj politycy podzielili się fotografiami z uroczystości na swoich Instagramach. Postanowili też skomentować ten ważny dzień. "Udzieliłem setek ślubów jako prezydent Słupska, ale pierwszy raz stanąłem po drugiej stronie" — zaczął Biedroń. "Po 23 latach w związku. To piękne uczucie, którym trzeba się dzielić. Dlatego powinniśmy zrobić wszystko, żeby dwie dorosłe osoby mogły doświadczyć ślubu gdy chcą. Bo miłość to miłość!" - napisał polityk reprezentujący partię, która chce wprowadzić w Polsce legalizację związków osób LGBTQ+.
"Co to był za ślub!" - napisał Śmiszek, nawiązując do słynnej piosenki zespołu Quorum. "Piękny wieczór z setkami świadków. Wszyscy dzielący naszą radość i emocje! A przede wszystkim celebrujący z nami to, co w życiu najpiękniejsze" - podsumował ukochany Biedronia.
Śluby jednopłciowe w Polsce
W ciągu ostatnich lat temat legalizacji małżeństw jednopłciowych wywołał w Polsce wiele dyskusji. Istnieją organizacje i grupy społeczne, które walczyły i nadal walczą o równość małżeńską, dążąc do zmiany prawa w tym zakresie. Przedstawiciele społeczności LGBTQ+ są w tej sferze życia dyskryminowani - nie mają tych samych praw, co pary heteroseksualne, między innymi prawa do spadku, odwiedzin w szpitalu, czy wspólnego rozliczenia podatkowego.
Istnieje półśrodek - ślub humanistyczny, który nie ma jednak żadnej mocy prawnej, a jedynie symboliczną. Wiele par jednopłciowych decyduje się na zawarcie małżeństwa poza granicami Polski. Większość krajów zachodnioeuropejskich dopuszcza tę formę zalegalizowania związku. Kiedy będzie ona dostępna w Polsce?
- Gwiazdor wydziedziczony przez ojca za homoseksualizm. "Jego strata"
- Natalka z „M jak miłość” uderza w TVP. Marcjanna Lelek piętnuje homofobię
- Gwiazdor "Pierwszej miłości" jest gejem. Piotr Trojan dostawał pogróżki. "Będę obrywał"
Gwiazdy, które brały ślub kilka razy. Kto jest rekordzistą? [GALERIA]

