,

Radio Maryja potępia Roksanę Węgiel za wypowiedź o aborcji

27.03.2023 15:00

Roksana Węgiel często z dumą podkreśla, że jest wierząca i uczęszcza do kościoła. Niedawna wypowiedź wokalistki na temat aborcji nie przypadła jednak do gustu środowiskom katolickim. Stanowisko w sprawie słów młodej gwiazdy przekazało Radio Maryja. "Te słowa mogą przekreślić wiele z dobra" – ostrzegano.

Roksana Węgiel
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Roksana Węgiel mimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele sukcesów. Gwiazda Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci niedawno skończyła 18 lat, a jej kariera nabierała tempa – nowa płyta piosenkarki została bardzo pozytywnie przyjęta przez słuchaczy, a w teledysku do jednego z singli można zobaczyć również Kevina Mgleja – ukochanego Roxie.

Zobacz także: Roksana Węgiel wyznała prawdę. Mówi, do czego zmusili ją mężczyźni. "Byłam nieświadoma" 

Roksana Węgiel przeszła spore zmiany. Zerwała z grzecznym wizerunkiem?

Wizerunek Roksany Węgiel w ostatnim czasie bardzo się zmienił – celebrytka porzuciła grzeczny look na rzecz coraz bardziej odważnych stylizacji. Zmiany zaszły również w jej życiu osobistym – kilka miesięcy temu pochwaliła się nową relacją z Kevinem Mglejem, producentem muzycznym i ghostwriterem.

Poznaliśmy się przez pracę w studio i w zasadzie można powiedzieć, że była to miłość od pierwszego wejrzenia z obu stron. (…) Nikogo i niczego w życiu nie byłam tak pewna, jak tej relacji. Bardzo mnie wspiera i rozumie. Jest moją bezpieczną przystanią, do której zawsze chcę wracać, kiedy wzbierają fale show-biznesu

 – mówiła rozmarzona Węgiel w rozmowie z „Plejadą”.

Piosenkarka jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, gdzie często dzieli się z fanami nowymi zdjęciami.

Ale wydoroślałaś Roxie, jesteś po prostu nie do poznania. Wow!

– nie kryją zachwytu internauci.

Roksana Węgiel opowiadała o aborcji. Oberwało jej się od Radia Maryja

Roksana Węgiel ostatnio udzieliła wywiadu, w którym szczerze opowiedziała, jaki stosunek ma do aborcji. Choć gwiazda sama nie zdecydowała się na taki krok, zaznaczyła, że każdy powinien mieć możliwość decydowania o swoim ciele.

Ja zawsze otwarcie mówiłam o swoich wartościach. Dla mnie to jest bardzo ważne, nigdy się z tym nie kryłam. Jestem katoliczką, ale uważam, że Bóg dał nam wolną wolę i jak zadano mi pytanie o aborcję, to uważam, że nie powinno się nikomu niczego zabraniać

 – powiedziała w programie Kuby Wojewódzkiego.

- Jak się wypowiedziałam na temat aborcji, to ludzie zaczęli mnie hejtować, wytykać, że jak ja się śmiem nazywać katoliczką (...) Nie zrobiłabym aborcji, chociaż to jest tak ciężki temat. (...) Jestem pewna, bo mam mocne przekonanie, że nic nie dzieje się bez powodu, chociaż są różne sytuacje, jeśli płód jest uszkodzony (...) Nie chcę się nawet stawiać w tej sytuacji, więc uważam, że każda kobieta powinna mieć wolną wolę, bo to nie jest łatwy temat. Najprościej skomentować to z boku. W piśmie świętym jest jasno zaznaczone, że Bóg daje nam wolną wolę – tłumaczyła.   

Słowa wokalistki postanowiło skomentować Radio Maryja – nie zabrakło wielkiego oburzenia.

Zastanawiać też może to, jak to się spina w głowie osoby, która nie raz mówiła głośno o swojej wierze, dawała jej świadectwo i występowała np. na festiwalach muzyki chrześcijańskiej. Trzeba to docenić, choć niestety słowa o tzw. aborcji bardzo wiele z tego dobra mogą przekreślić

 – napisał jeden z duchownych.

Myślicie, że Roksana Węgiel skomentuje te przykre słowa?

RadioZet.pl/”Plejada”

loader
Roksana Węgiel skończyła 18 lat
10 Zobacz galerię
fot. VIPHOTO/East News

Logo radiozet Dzieje się