Obserwuj w Google News

Quiz. Życie i pontyfikat Jana Pawła II. Co wiesz o papieżu Polaku?

2 min. czytania
13.11.2023 21:29
Zareaguj Reakcja

Karol Wojtyła stał się jedną z ikon polskiej kultury współczesnej. Jako Jan Paweł II zapisał się na kartach historii naszego kraju. Sprawdź, ile o nim wiesz.

Quiz. Życie i pontyfikat Jana Pawła II. Co wiesz o papieżu Polaku?
  • 15 pytań Rozpocznij quiz
fot. Shutterstock/Alessia Pierdomenico

Karol Wojtyła przez wielu uważany jest za jedną z najważniejszych postaci w historii współczesnej Polski. Jego życie i pontyfikat są przez niektórych z dumą wspominane jako elementy chwalebne i nobilitujące nasz naród.

Zobacz także: Quiz. Jeśli to pamiętasz, twoje życie było niezłą przygodą. Tym jeździliśmy w PRL-u

Jan Paweł II zapisał się na kartach historii

Papież Jan Paweł II w oczach wielu ludzi był nie tylko duchownym i głową Kościoła Katolickiego. Był także poetą, pedagogiem, filozofem i kawalerem Orderu Orła Białego.

Redakcja poleca

Jego pontyfikat miał szczególne znaczenie nie tylko dla Polski, ale także dla innych krajów dawnego bloku wschodniego. Łączy się go między innymi z przemianami ustrojowymi, które w tamtym czasie zachodziły w państwach zawładniętych przez komunizm. Do dziś niektórzy prezentują go jako osobę, która otwarcie sprzeciwiając się dawnemu ustrojowi, przyczyniła się do jego zmiany.

I choć dziś wiele mówi się o ciemnej stronie pontyfikatu Jana Pawła II, w oczach wielu osób papież Polak pozostaje prawdziwą ikoną Kościoła i symbolem walki o wolność. Weź udział w quizie i sprawdź, jak dobrze znasz jego historię.

Źródła: Radio ZET

Nie przegap
Maryla Rodowicz, Dawid Podsiadło, Małgorzata Rozenek-Majdan, Radosław Majdan
10 Zobacz galerię
fot. MARIUSZ KAPALA GazetA LUBUSKAPolska PressEast News, Karol MakuratREPORTER, TRICOLORSEast News

logo Tu się dzieje