Obserwuj w Google News

Quiz. Politycy i ich zawody: wiesz, czym się zajmowali? Numer osiem to duże zaskoczenie

1 min. czytania
17.11.2023 16:52
Zareaguj Reakcja

Żeby być politykiem, nie trzeba mieć do tego wyuczonego zawodu. Najlepiej świadczy o tym wykształcenie polskich parlamentarzystów. Czym zajmowali się przed polityką? Sprawdź w naszym quizie, czy wiesz, jak pracowali i zarabiali na chleb, zanim ich stopa przestąpiła próg sejmu.

Jakie wykształcenie mają polscy politycy Quiz
  • 10 pytań Rozpocznij quiz
fot. Stanisław Rożycki/REPORTER/EAST NEWS

15 października 2023 roku odbyły się w Polsce wybory parlamentarne, w wyniku których po ośmiu latach do władzy doszły partie opozycyjne. Naród przemówił, a decyzją Polaków, którzy pobili rekord frekwencji, PiS został odsunięty od rządzenia. Jednocześnie z sejmu zniknęło sporo dobrze znanych twarzy, ale za to pojawiły się też nowe. Dla części świeżo wybranych posłów będzie to prawdziwy sprawdzian przystosowania, bo jeszcze niedawno zajmowali się czymś zupełnie innym, wykonując całkiem inne zawody. Sprawdziliśmy, jakie zawody wyuczone mają najbardziej znani polscy parlamentarzyści. A Wy wiecie, czym wcześniej się zajmowali? Przetestujcie swoją wiedzę w naszym quizie.

Quiz. Politycy i ich zawody: wiesz, czym się zajmowali?

Bezsprzecznie jeden polski polityk rozsławił zawód elektryka. Nikt by nie przypuszczał, że za jakiś czas elektryk właśnie zostanie laureatem Pokojowej Nagrody Nobla i będzie znany na cały świat. Ale kim są z zawodu parlamentarzyści obecnej kadencji sejmu? Sprawdź, czy wiesz! Niektóre odpowiedzi będą zaskakujące.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap
Polskie gwiazdy, które były w polityce
9 Zobacz galerię
fot. Paweł Wodzyński/EAST NEWS, Krzysztof Kaniewski/REPORTER/EAST NEWS, ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS, Jacek DomińskiI/REPORTER/EAST NEWS

logo Tu się dzieje