Obserwuj w Google News

Prezenterka śniadaniówki ciężko chora. „Teraz przyszedł po mnie”

2 min. czytania
05.07.2023 15:36
Zareaguj Reakcja

Prezenterka, dziennikarka i felietonistka podzieliła się w sieci druzgocącą diagnozą. 62-letnia gwiazda „Dzień dobry Brytanio” wyjawiła, z czym musi się zmagać. Pierwsze objawy zauważyła już rok temu i zgodziła się na podjęcie terapii eksperymentalnej.

Fiona Philips ciężko chora
fot. screen YouTube The Mirror

Gwiazda telewizji śniadaniowej, od wielu lat związana z ITV i BBC, w opublikowanym nagraniu poinformowała, że zmaga się z chorobą Alzheimera. Dziennikarka jest przerażona i za wszelką cenę próbuje walczyć o swoje zdrowie. Bliscy gwiazdy również cierpieli w związku z tym schorzeniem.

Zobacz także:  Madonna nie wstaje z łóżka. „Niekontrolowanie wymiotuje”

Prezenterka śniadaniówki zmaga się z chorobą Alzheimera

Krewni Fiony Philips również zmagali się z chorobą Alzheimera. W związku z tym była genetycznie obciążona – z przypadłością walczyli też rodzice prezenterki i w ostateczności zmarli.

- Zniszczył moją rodzinę. Spustoszył ją. Teraz przyszedł po mnie. […] W ciągu ostatnich kilku tygodni wypłakałam morze łez. Teraz nie mam już powodów do smutku – opowiadała prezenterka na nagraniu.

Redakcja poleca

Dziennikarka mocno obawiała się też o swoje zdrowie psychiczne. Pierwsze objawy choroby Alzheimera zaobserwowała około rok temu. Skarżyła się na mgłę mózgową, była też często niespokojna. W końcu zdecydowała się na podjęcie terapii eksperymentalnej z nowym lekiem. Celem jest spowolnienie choroby, a przy dobrym rozwoju wydarzeń – odwrócenie zmian w mózgu.

- Mam tylko nadzieję, że pomogę znaleźć lekarstwo, które może poprawić sytuację innych w przyszłości – dodała Fiona Philips.

62-latka może oczywiście liczyć na wsparcie bliskich. Nieustannie jest przy niej mąż, dziennikarz Martin Frizell, oraz dwie córki – 24-letnia Nat i 21-letnia Mackenzie. Gwiazda stacji ITV i BBC została również ambasadorką Towarzystwa Alzheimera.

Polskie gwiazdy
10 Zobacz galerię
fot. East NEWS