,

Emil Haidar zawiadomił o pogrzebie Rida Haidara. Rodzina ma prośbę do żałobników

26.05.2023 18:50

Nie żyje Riad Haidar, wybitny neonatolog i poseł na Sejm, prywatnie ojciec Emila i Kamila Haidarów oraz teść Zofii Ślotały. Znane są szczegóły pogrzebu 72-letniego Rida Haidara. Rodzina prosi o spełnienie jej woli. 

Emil Haidar powiadomił o pogrzebie Riada Haidara
fot. TRICOLORS/East News

Zmarł ceniony lekarz i poseł KO Riad Haidar. Ojciec byłego narzeczonego Dody, Emila Haidara, i teść Zofii Ślotały odszedł w wieku 72 lat po długiej walce z chorobą. Informacja o śmierci Riada Haidara pojawiła się w mediach 25 maja.

Do znanej rodziny płyną kondolencje zarówno od polityków, jak i gwiazd show-biznesu zaprzyjaźnionych z Zofią Ślotałą i jej mężem Kamilem Haidarem. Wczoraj znana stylista pożegnała teścia wzruszającym wpisem na Instagramie

Pogrzeb Riada Haidara. Emil Haidar przekazał szczegóły pożegnania

W piątek Emil Haidr przekazał informacje o pogrzebie Riada Haidara. Uroczystość pożegnalna odbędzie się 3 czerwca w Białej Podlaskiej, gdzie zmarły lekarz kierował odziałem neonatologii Szpitala Wojewódzkiego. 

"Nabożeństwo żałobne w intencji zmarłego odbędzie się 3 czerwca 2023 roku o godzinie 12:00 w Cerkwi p.w. Świętych Cyryla i Metodego przy ul. Terebelskiej w Białej Podlaskiej. Następnie złożymy ciało do grobu na cmentarzu komunalnym" - brzmi komunikat. 

Syn Riada Haidara zwrócił się z w imieniu rodziny z prośbą, aby żałobnicy nie przynosili kwiatów i nie składali kondolencji, lecz przekazali datki na budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. 

Kim był Riad Haidar? 

Riad Haidar przyjechał do Polski z Syrii. W 1981 roku skończył studia lekarskie na Akademii Medycznej w Lublinie i uzyskał specjalizację w zakresie pediatrii. Kontynuował pracę w Libii, potem wrócił do Polski. Po latach został ordynatorem Oddziału Neonatologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Równocześnie angażował się w działalność samorządową i polityczną, najpierw jako działacz SLD, a potem poseł z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Za pracę na rzecz rozwoju ochrony zdrowia prezydent Aleksander Kwaśniewski odznaczył go Srebrnym Krzyżem Zasługi, a Lech Kaczyński uhonorował go Złotym Krzyżem Zasługi. Riad Haidar był wieloletnim szefem sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białej Podlaskiej. 

Logo radiozet Dzieje się