Obserwuj w Google News

Pogrzeb Matthew Perry'ego. Przyjaciele żegnają serialowego Chandlera

2 min. czytania
04.11.2023 10:16

Pogrzeb Matthew Perry'ego odbył się w piątek 3 listopada. Na ceremonii pojawili się bliscy zmarłego, a także gwiazdy "Przyjaciół". Miejsce pochówku ma szczególne znaczenie

Pogrzeb Matthew Perry'ego
fot. Rex Features/East News/YouTube/TheCoconutNews/screen

W piątek 3 listopada, po sześciu dniach od śmierci, odbył się pogrzeb gwiazdora "Przyjaciół" - Matthew Perry'ego. Ceremonia miała skromny charakter, a udział w niej wzięły osoby najbliższe gwiazdorowi.

Pogrzeb Matthew Perry'ego. Aktor "Przyjaciół" spoczął w wyjątkowym miejscu

Ceremonia pogrzebowa Matthew Perry'ego odbyła się w Forest Lawn Memorial Park w Los Angeles — cmentarzu, położonym niedaleko Wzgórza Hollywood. W wydarzeniu udział brało niewielkie grono najbliższych osób. Zmarłego pożegnali jego bliscy, m.in. ojciec aktora, 82-letni John Perry. Nie zabrakło również gwiazd serialu "Przyjaciele": Jennifer Aniston, Courteney Cox, David Schwimmer, Matt LeBlanc i Lisa Kudrow przybyli na razem.

Redakcja poleca

Jak informuje Page Six, bliscy zmarłego przygotowywali ceremonię już od kilku dni. 31 października widziano ich w towarzystwie osób z zakładu pogrzebowego, spacerujących po terenie cmentarza. Okazuje się, że miejsce pochówku gwiazdora nie jest przypadkowe. Aktor spoczął nieopodal studia Warner Bros, gdzie powstawał serial "Przyjaciele". Trumnę nieśli najbliżsi aktora. Wcześniej odbyła się godzinna uroczystość żałobna.

Pożegnano Mathew Perry'ego. Pogrzeb był skromy

Z doniesień wynika, iż nie wiadomo, czy ceremonia, która odbyła się w piątek, rzeczywiście jest oficjalnym pożegnaniem Matthew Perry'ego. Informacje o tym nie dotarły do mediów. Wcześniej można było zakładać, że gwiazdor "Przyjaciół" będzie miał dużo bardziej okazały pogrzeb, stąd pojawiają się pytania o to, czy odbędzie się jeszcze uroczystość o bardziej publicznym charakterze.

Matthew Perry zmarł 28 października w wieku 54 lat. Gwiazdor został znaleziony w jacuzzi, a nieoficjalnie jako prawdopodobną przyczynę jego śmierci podaje się utonięcie. Pod uwagę brane jest także przedawkowanie leków uspokajających. Śledczy przeprowadzili badania toksykologiczne, na których wyniki przyjdzie jednak długo poczekać. Wcześniej przeprowadzono sekcję zwłok, która jednak nie przybliżyła do ustalenia, co doprowadziło do śmierci serialowego Chandlera Binga.

Źródło: Radio ZET/Page Six

Nie przegap
Te gwiazdy pożegnaliśmy w 2023 roku. Wspominamy zmarłych
20 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki/REPORTER + David Cheskin/Press Association/East News + Collin Xavier/Image Press Agency ABACA/Abaca/East News