Obserwuj w Google News

Pogrzeb Marka Gaszyńskiego. Rodzina wystosowała specjalną prośbę

2 min. czytania
24.01.2023 11:09
Zareaguj Reakcja

Pogrzeb Marka Gaszyńskiego odbędzie się 27 stycznia. Autor tekstów największych przebojów miał 83 lata. Mimo troskliwej opieki odszedł w szpitalu. Rodzina ma do żałobników jedną ważną prośbę.

Marek Gaszyński
fot. Michal Wozniak/East News

Marek Gaszyński pisał teksty do przebojów największych polskich artystów. Współpracował m.in. z Czesławem Niemenem, Heleną Majdaniec, Czerwonymi Gitarami, Wojciechem Gąssowskim czy Haliną Frąckowiak. Każdy z pewnością zna „Sen o Warszawie” i „Gdzie się podziały tamte prywatki”. Dziennikarz muzyczny niedługo przed śmiercią trafił do szpitala i był w ciężkim stanie.

Zobacz także:  Barbara Radecka nie żyje. Grała w "Na Wspólnej" i "Przyjaciółkach"

Pogrzeb Marka Gaszyńskiego. Rodzina ma ważną prośbę

- Mimo troskliwej opieki zmarł dzisiaj w szpitalu o godz. 4.30 Marek Gaszyński. Przegrał walkę z chorobą. Kochał muzykę, kochał życie i towarzystwo przyjaciół. Zmarł wspaniały człowiek, mąż, ojciec i dziadek. Całe swoje życie zawodowe poświęcił Polskiemu Radiu – zawiadomiła 15 stycznia żona 83-latka, Anna Gaszyńska.

Teraz córka artysty, Marta Gaszyńska, za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała o szczegółach pogrzebu. Uroczystość odbędzie się na Starych Powązkach w Warszawie.

- Ostatnie pożegnanie Marka Gaszyńskiego nastąpi 27 stycznia o godzinie 13.00. Uroczystość rozpocznie się mszą w kościele p. w. Karola Boromeusza ul. Powązkowska 14. Po ceremonii odprowadzimy urnę do grobu rodzinnego na Starych Powązkach – przekazała na Instagramie córka Marka Gaszyńskiego.

Redakcja poleca

Rodzina ma również ważną prośbę do osób, które planują zjawić się na pogrzebie. Córka apeluje o nieprzynoszenie wystawnych wiązanek – wystarczy pojedynczy, symboliczny kwiat. Aby uczcić pamięć zmarłego, żałobnicy mogą wpłacić datek na dowolne schronisko dla zwierząt. Marek Gaszyński sam był zżyty ze swoimi czworonogami.

- Najlepiej uczcić pamięć o jego wielkim sercu wpłacając darowiznę na dowolną organizację/fundację/schronisko zajmujące się zwierzętami. Nasze adoptowane pieski były przy jego boku zawsze, gdy siedział przed komputerem i pisał, między innymi właśnie o miłości do zwierząt. Dziś tęsknią tak jak wszyscy członkowie rodziny i przyjaciele – czytamy.

Polskie gwiazdy zmarłe w 2022 roku
17 Zobacz galerię
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/EAST NEWS, MAREK LASYK/REPORTER/EAST NEWS, VIPHOTO/East News