Obserwuj w Google News

Pogrzeb Jerzego Połomskiego. Podano oficjalną datę. "Będzie miał charakter państwowy"

1 min. czytania
17.11.2022 07:52
Zareaguj Reakcja

Jerzy Połomski zmarł w poniedziałek w wieku 89 lat. Pogrzeb legendarnego wykonawcy przeboju "Cała sala śpiewa z nami" będzie miał charakter państwowy. Kiedy i gdzie odbędzie się uroczystość pożegnalna? 

Jerzy Połomski
fot. VIPHOTO/East News

Jerzy Połomski zmarł 14 listopada w jednym z warszawskich szpitali. Wiadomość o śmierci 89-letniego piosenkarza przekazała jego menadżerka i wstępnie ujawniła przyczyny śmierci Jerzego Połomskiego.

Od kilku dni trwają przygotowania do uroczystości pożegnalnej. W organizację zaangażował się ZASP. Zgodnie ze swoją ostatnią wolą artysta spocznie obok siostry na warszawskich Powązkach. Wiadomo już, kiedy odbędzie się pogrzeb Jerzego Połomskiego. Ogłoszono datę mszy i dokładne miejsce pochówku.

Redakcja poleca

Pogrzeb Jerzego Połomskiego. Kiedy i gdzie spocznie artysta? 

Pogrzeb Jerzego Połomskiego odbędzie się 23 listopada 2022 roku i będzie miał charakter państwowy - przekazała menadżerka zmarłego piosenkarza, Violetta Lewandowska. 

Ostatnie pożegnanie rozpocznie msza święta o godzinie 11:30 w kościele Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. O 13:30 nastąpi odprowadzenie do grobu. Jerzy Połomski zostanie pochowany w Alei Zasłużonych na Starych Powązkach. Spocznie w grobie swojej siostry, Jadwigi Pająk, która zmarła w lipcu tego roku. Obok znajdują się groby Bogusława Kaczyńskiego, rzeźbiarza Henryka Kuny i pisarki Marii Rodziewiczówny. 

Wcześniej "Fakt" informował, że planowana jest bogata oprawa muzyczna uroczystości. Jerzego Połomskiego w kościele ma pożegnać m.in. zespół Mazowsze, z którym artysta wielokrotnie występował.

Polskie gwiazdy zmarłe w 2022 roku
17 Zobacz galerię
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/EAST NEWS, MAREK LASYK/REPORTER/EAST NEWS, VIPHOTO/East News