Obserwuj w Google News

Pogrzeb Jerzego Połomskiego. Gdzie spocznie artysta?

1 min. czytania
15.11.2022 17:28
Zareaguj Reakcja

Jerzy Połomski zmarł 14 listopada w wieku 89 lat. Obecnie trwają przygotowania uroczystości pożegnalnej. Kiedy odbędzie się pogrzeb Jerzego Połomskiego i gdzie zostanie pochowany gwiazdor estrady? 

Jerzy Połomski
fot. Damian KLAMKA/East News

Jerzy Połomski zmarł 14 listopada w jednym z warszawskich szpitali. W ostatnich dniach artyście towarzyszyła menadżerka i to ona przekazała mediom informacje na temat przyczyny śmierci Jerzego Połomskiego.

Obecnie przedstawicielka piosenkarza zajmuje się sprawami związanymi z pochówkiem. "Fakt" ujawnił szczegóły pogrzebu Jerzego Połomskiego. Wiadomo, gdzie spocznie gwiazdor przeboju "Cała sala śpiewa z nami" i jak będzie wyglądała oprawa uroczystości. 

Redakcja poleca

Pogrzeb Jerzego Połomskiego. Gdzie spocznie piosenkarz?

W sieci nie pojawiło się jeszcze oficjalne zawiadomienie o pogrzebie, lecz wiadomo już, że Jerzy Połomski, zgodnie ze swoją wolą, zostanie pochowany w Alei Zasłużonych na Starych Powązkach w Warszawie. Artysta spocznie obok swojej siostry Jadwigi Pająk, która zmarła w lipcu tego roku. Obok znajdują się groby m.in. Bogusława Kaczyńskiego, Marii Rodziewiczówny i rzeźbiarza Henryka Kuny. 

Jak dowiedział się "Fakt", podjęto starania, by pogrzeb Jerzego Połomskiego miał charakter państwowy. Menadżerka piosenkarza poinformowała, że w organizację uroczystości zaangażował się ZASP i planowana jest bogata oprawa muzyczna. Podobno artystę ma pożegnać m.in. zespół Mazowsze. 

Tabloid nieoficjalnie dowiedział się, że ciało piosenkarza ma zostać skremowane. Na razie nie jest znana data pogrzebu Jerzego Połomskiego. 

EN_01545515_0011
fot. Wojciech Olkusnik/East News
EN_01545515_0012
fot. Wojciech Olkusnik/East News
Anne Heche, Robbie Coltrane i Olivia Newton-John
12 Zobacz galerię
fot. Valerie Macon/AFP/East News,AF Archive/David Gadd/Mary Evans Pictures Library/East News,Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News