Obserwuj w Google News

Pogrzeb gwiazdy programu Polsatu. Tłumy górali żegnały 20-latka

2 min. czytania
26.02.2023 10:45

Stanisław Rzepka, gwiazdor programu reality show „Górale” emitowanego na Polsat Play, odszedł w wieku zaledwie 20 lat. 25 lutego odbył się pogrzeb chłopaka. W sieci opublikowano nagrania z jego ostatniej drogi – żegnały go setki osób. Trumnę ciągnęły konie, a wokół rozbrzmiewała góralska muzyka.

Pogrzeb Stanisława Rzepki
fot. screen Facebook Górale Polsat Play, screen Facebook Stanisław Biela

Stanisław Rzepka był jednym z bohaterów „Górali”. Fani programu Polsat Play byli wstrząśnięci śmiercią swojego ulubieńca. Miał tylko 20 lat – w odcinkach reality show przybliżał widzom codzienne życie na południu Polski, dzielił się też swoją pasją. Stanisław Rzepka kochał konie.

- Moja dziewczyna musi kochać konie, tak jak ja je kocham. Bo jak nie, to nic z tego nie będzie. A tak, jak będzie kochała konie, to będzie pozwalać mi przy nich siedzieć. A jak nie będzie ich kochała, to awantury będą non stop – tłumaczył w jednym z odcinków. To między innymi konie towarzyszyły mu w jego ostatniej drodze.

Zobacz także:  Magda Gessler wspomina zmarłą uczestniczkę "Kuchennych rewolucji". Poruszające słowa

Pogrzeb Stanisława Rzepki. 20-latka z „Górali” żegnały setki osób

Stanisław Rzepka odszedł 23 lutego. W nekrologu napisano: „Życie tak szybko dobiegło końca. Tyle pozostało niedokończonych spraw, tyle niewypowiedzianych słów. Jeśli możecie, zachowajcie mnie w swej dobrej pamięci i wspominajcie mnie czasem, zapalając świecę”.

Bohater „Górali” został pożegnany przez bliskich i mieszkańców 25 lutego. W sieci pojawiły się nagrania konduktu pogrzebowego. Trzy krótkie filmy opublikował Stanisław Biela.

Na nagraniach widać pokaźny kondukt pogrzebowy – większość osób była ubrana w tradycyjne stroje góralskie. Trumnę 20-latka ciągnęły za sobą dwa konie. Wiele tych zwierząt stało też po bokach konduktu. Wokół rozbrzmiewała muzyka – przed końmi szli górale grający na skrzypcach.

- Cudowny chłopak, zapamiętamy go jako szczęśliwego chłopczyka, który potrafił się cieszyć z małych rzeczy, powiedział „patrzcie, jestem nad morzem”, bawiąc się w rzece Białce. Niech spoczywa w pokoju – można przeczytać w komentarzach.

Redakcja poleca

- Też nie znałam, ale był najlepszym Góralem - i będzie go strasznie brakować... Mi łzy same napływają do oczu... Wyrazy współczucia dla Rodziny – napisała internautka.

- Jakos tyz to bedziy na tym drugim swieciy, kie mnie ze cmyntorza ludziy odyjdziyciy? Spocywoj w Pokoju Stasiu – żegnał Stanisława jeden z górali.

Polskie gwiazdy zmarłe w 2022 roku
17 Zobacz galerię
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/EAST NEWS, MAREK LASYK/REPORTER/EAST NEWS, VIPHOTO/East News