Obserwuj w Google News

Podwyżki w TVP tylko dla wybranych. Reszta klepie biedę?

2 min. czytania
21.11.2023 10:00
Zareaguj Reakcja

Telewizja Polska przyznała podwyżki ponad tysiącu pracowników. Pominęła przy tym tych, którzy nie należą do NSZZ „Solidarność”. Związkowcy protestują.

Podwyżki w TVP tylko dla wybranych. Reszta klepie biedę?
fot. Wojciech Olkusnik/East News

Niektórzy pracownicy Telewizji Polskiej wywalczyli umowy, które pozwolą im na czerpanie wynagrodzenia nawet po ustaniu stosunku pracy. W ten sposób zabezpieczyli się na wypadek zapowiadanych przez opozycję zwolnień. Nie jest też tajemnicą, że część z nich nie może narzekać na niskie zarobki. W kwietniu TVP zwiększyła wypłaty pracowników, którzy zarabiali poniżej 11 tysięcy brutto – donosi portal Wirtualnemedia.pl. Pominięto jednak część osób.

Podwyżki w TVP. Część pracowników poszkodowana?

Dziennikarze Wirtualnemedia.pl podają, że podwyżkę otrzymało 1060 pracowników Telewizji Polskiej, którzy pracują na określonych zasadach. To spotkało się z niezadowoleniem przedstawicieli związków zawodowych. Związek Zawodowy Pracowników Twórczych i Technicznych TVP Wizja oraz Międzyzakładowy Związek Zawodowego Pracowników Radia i Telewizji zwróciły się do decydentów TVP z prośbą o złożenie wyjaśnień w sprawie podwyżek. Obie organizacje twierdzą, że w przeciwieństwie do NSZZ „Solidarność” zostały pominięte podczas rozmów negocjacyjnych.

„Z powziętych przez nasze Związki informacji wynika wprost, że podwyżką zostali objęci tylko i wyłącznie szczególni pracownicy. Te, jak wyżej uzgodnienia, pomijając fakt ich podjęcia w sposób niezgodny z prawem i tak nie wyczerpują istotnych zmian w ustaleniach i zaleceniach rządowych określających stopień inflacji, a tym samym w konsekwencji ustalających zarówno stawki godzinowe jak i minimum wynagrodzenia. Zatem te podwyżki wynagrodzeń przeczą założeniom rządowym, które wprost wskazują, którzy z Pracowników Spółki powinni podlegać wskaźnikowi inflacyjnemu” – twierdzą cytowani przez Wirtualnemedia.pl członkowie związków zawodowych.

Źródła: Radio ZET/ Wirtualnemedia.pl

Nie przegap
Niespodzianka w TVP. Ida Nowakowska przerwała „Pytanie na Śniadanie”
4 Zobacz galerię
fot. Facebook (Pytanie na Śniadanie)