Obserwuj w Google News

Podpadł Janowi Pawłowi II. Papież boleśnie ukarał aktora na zakrystii

2 min. czytania
11.09.2023 14:53
Zareaguj Reakcja

Jan Paweł II podczas swojego 27-letniego pontyfikatu spotykał się z wieloma osobami ze świata kultury. Nie zapominał o polskich gwiazdach. Wielu dzisiejszych celebrytów pamięta też czasy, kiedy Karol Wojtyła był jeszcze zwykłym księdzem. Wyjątkowe wspomnienie o Janie Pawle II ma między innymi Stefan Friedmann. Mocno podpadł przyszłemu papieżowi.

Stefan Friedmann podpadł Janowi Pawłowi II
fot. MATEUSZ GROCHOCKI/Dzien Dobry TVN/East News, ZETA M.CORDILLO/SIPA/East News

Jan Paweł II, zanim został księdzem, zaliczył epizod aktorski. Występował w szkolnych przedstawieniach oraz w teatrze studenckim. Dzięki temu po latach znajdował nić porozumienia między odwiedzającymi go w Watykanie artystami. Doceniony został np. Gustaw Holoubek, który nagrywał papieskie wiersze na osobistą prośbę głowy Kościoła. To zapewne miłe wspomnienie dla rodziny Holoubków, ale całkowicie inaczej Karola Wojtyłę pamięta Stefan Friedmann. Zalazł za skórę księdzu.

Zobacz także:  Ojciec Alicji Bachledy-Curuś doświadczył cudu. Wyzdrowiał dzięki relikwii?

Stefan Friedmann miał zatarg z Janem Pawłem II

Stefan Friedmann w rozmowie z „Super Expressem” pokusił się na przywołanie wspomnień związanych z postacią Jana Pawła II. Aktor w młodości był ministrantem. Raz, gdy żartował sobie za plecami Karola Wojtyły, poniósł konsekwencje.

- Lubiłem być ministrantem, bo czułem się jak na scenie. Pamiętam, jak klęcząc za plecami Wojtyły, udawałem, że łapię muchy. Ludzie w kościele: „Ha, ha, hi, hi”. Potem w zakrystii przyszły papież ciągnął mnie za ucho i pytał: „Stefciu, Stefciu, co z ciebie wyrośnie?” - śmiał się Stefan Friedmann w rozmowie z „se.pl”.

Redakcja poleca

Aktor ma jeszcze więcej wspomnień z dzieciństwa związanych z Kościołem, ale już niekoniecznie z papieżem. Stefan Friedmann przypomniał sobie jeden z dni, kiedy był mocno poddenerwowany swoją rolą ministranta. Gdy wchodził z kadzidłem, potknął się o dywan i runął jak długi.

„Żar wysypał się na dywan, dywan zaczął się palić. Przerażone siostry w krzyk, zaczęły gasić go wodą, święconą oczywiście, bo innej nie było. Jedna się przewróciła i wtedy... zobaczyłem jej nogi, jej białe udo. Zdziwiłem się, że jest coś takiego, że siostra ma ciało, że jest kobietą! To był mój pierwszy kontakt z seksem” – cytuje „Super Express” słowa aktora.

Nie przegap
Te-gwiazdy-nie-wstydzą-się-Boga-Niektóre-nawet-zawdzięczają-mu-życie
21 Zobacz galerię
fot. JACEK KOZIOL/East News