Obserwuj w Google News

Piotr Kraśko wróci do "Faktów"? Przedtem ma poprowadzić inny program

2 min. czytania
22.11.2022 15:34
Zareaguj Reakcja

Piotr Kraśko może zostać przywrócony do "Faktów" - informuje portal Wirtualnemedia.pl. Dziennikarz ma szansę wrócić do głównego wydania serwisu, ale najpierw ma zostać poddany próbie. "Od tego będzie zależała przyszłość Kraśki". 

Piotr Kraśko
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS

Piotr Kraśko zniknął z "Faktów" w czerwcu, kiedy w TVP Info pojawiła się informacja, że przez kilka lat nie płacił podatków. Dziennikarz podkreślił w oświadczeniu, że spłacił zaległości w wysokości 850 tys. złotych.

We wrześniu Sąd Rejonowy w Ostrołęce skazał Kraśkę za  prowadzenie samochodu bez uprawnień. W międzyczasie dziennikarz zmagał się z problemami zdrowotnymi i trafił do szpitala. Potem długo przebywał na zwolnieniu, czym tłumaczono jego absencję w "Faktach". 

Redakcja poleca

Piotr Kraśko wróci do "Faktów"? 

Nieoficjalnie mówi się, że Kraśkę usunięto z anteny w związku z ostatnimi aferami. W październiku dziennikarz wrócił do pracy, lecz już jako korespondent relacjonujący wydarzenia ze Stanów Zjednoczonych. Nieoficjalnie mówi się, że prezenter ma szansę znowu prowadzić "Fakty" w TVN, ale najpierw stacja ma go poddać próbie. 

Portal Wirtualnemedia.pl, powołując się na nieoficjalne relacje z TVN24, podaje, że Kraśko ma zacząć od przeprowadzania wywiadów z ważnymi postaciami życia publicznego. - Potem będzie prowadził "Fakty po Faktach", a jeśli odbiór będzie pozytywny, to wróci także do "Faktów" - cytuje anonimowego pracownika stacji serwis. 

Ostatnio prezenter przeprowadził rozmowę z ambasadorem USA w Polsce, Markiem Brzezińskim. Ponoć podobnych wywiadów ma być wkrótce więcej, a każda kolejna próba ekranowa zostanie wnikliwie oceniona pod względem reakcji widzów. Jeśli nie będzie zgrzytów, prezenter ma szansę pojawić się za jakiś czas w "Faktach po Faktach". 

Gwiazdy zwolnione z TVP
8 Zobacz galerię
fot. Mateusz Grochocki/East News, VIPHOTO/East News, VIPHOTO/East News