Obserwuj w Google News

Piotr Kraśko uderza w Jarosława Kaczyńskiego. Lider PiS się pogubił?

2 min. czytania
14.11.2023 08:02
Zareaguj Reakcja

13 listopada byliśmy świadkami posiedzenia Sejmu X kadencji. Na miejscu stawili się również dziennikarze. Piotr Kraśko bacznie obserwował, co dzieje się na sali posiedzeń i zaserwował ostry przytyk Jarosławowi Kaczyńskiemu. Prezes PiS nie może już nic?

Piotr Kraśko uderza w Jarosława Kaczyńskiego
fot. Bartosz Krupa/Dzien Dobry TVN/East News, Artur Barbarowski/East News

Na wczorajszym posiedzeniu było widać, że posłowie PiS są dość podenerwowani. Oliwy do ognia dodał fakt, iż Elżbieta Witek nie została wybrana na wicemarszałkinię. Jeszcze 10 i 11 listopada prezes Jarosław Kaczyński uderzał w opozycję, nazywając Koalicję Obywatelską „formacją zewnętrzną, w istocie niemiecką”. Z kolei w Sejmie lider PiS ocenił, że Donald Tusk przejął władzę dzięki „niemieckiemu chamstwu” podczas kampanii. Kilka słów od siebie dodał Piotr Kraśko. Dziennikarz TVN dodał post na Instagramie, który punktuje gęstą atmosferę u prawicy.

Zobacz także:  Setki tysięcy osób bez TVP w święta? „Powiedzą: Tusk zabrał wam telewizję”

Piotr Kraśko wbił szpilę Jarosławowi Kaczyńskiemu

Jarosław Kaczyński wierzy, że Unia Europejska to zło – niejednokrotnie podczas przemówień grzmiał, że UE chce pozbawić Polskę suwerenności, a także zależy jej na zabraniu naszym ziem. W związku z tym należy pokazać siłę. Prezes PiS niedawno zapowiedział plany na styczeń.

- Jeśli musimy tę walkę podjąć, musimy to zrobić bardzo szybko i energicznie, z przekonaniem, że damy radę i zwyciężymy. Każda wielka akcja musi się od czegoś zacząć, musi mieć moment zapalny. Chcemy, by w styczniu odbyła się w Warszawie konferencja wszystkich sił patriotycznych. Ten proces zostanie zatrzymany – mówił Jarosław Kaczyński w Krakowie. Innego zdania jest Piotr Kraśko.

Redakcja poleca

„Prezes PiS zapowiedział na styczeń zjazd »wszystkich« sił patriotycznych w Warszawie. Tak się składa, że zjazd »wszystkich« sił patriotycznych odbył się już dziś o 12:00 w Sejmie. Wszyscy tu mieli prawo tak myśleć. I ten wielki »zjazd« potrwa tu 4 lata” – napisał na Instagramie dziennikarz TVN.

Piotr Kraśko zauważył również, że każda partia polityczna może zorganizować zjazd, ale nie oznacza to, że to będą wszyscy polscy patrioci. Wypunktował, że ci, którym zależy na Polsce, zebrali się dość niedawno, bo 15 października. Przy urnach wyborczych wybierali tych, których chcieli zobaczyć w Sejmie.

Polscy patrioci stali wiele godzin w kolejkach 15 października, by oddać głos i wybrać tych, którzy są dzisiaj w Sejmie. Lepszego »zjazdu wszystkich sił patriotycznych« niż w tym miejscu nie będzie” – skwitował Piotr Kraśko.

Źródło: Radio ZET/Instagram

Nie przegap
Polskie gwiazdy, które były w polityce
9 Zobacz galerię
fot. Paweł Wodzyński/EAST NEWS, Krzysztof Kaniewski/REPORTER/EAST NEWS, ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS, Jacek DomińskiI/REPORTER/EAST NEWS