Pierwsze szczegóły pogrzebu Leonarda Pietraszaka. Nie spocznie w Alei Zasłużonych

02.02.2023 10:24

Leonard Pietraszak nie żyje. Doskonały aktor znany z komedii "Vabank" zmarł w nocy 1 lutego 2023 roku w wieku 83 lat. W sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat pogrzebu Leonarda Pietraszaka. Wiadomo już, gdzie spocznie wybitny artysta. 

Leonard Pietraszak nie żyje
fot. Justyna ROJEK/East News

Nie żyje Leonard Pietraszak. 83-letni aktor zmarł w nocy z 31 stycznia na 1 lutego 2023 r. Odszedł we śnie w swoim domu w Warszawie. 

Wiadomość o śmierci Leonarda Pietraszaka zasmuciła nie tylko środowisko aktorskie, ale także setki fanów talentu wybitnego artysty. Słynnego Kramera z "Vabank" i pułkownika Dowgirda z serialu "Czarne Chmury" wspominają zaprzyjaźnione gwiazdy. "Świetny aktor, uroczy człowiek" - zgodnie powtarzają.

Dobrze się nam razem podróżowało po Polsce i świecie z przedstawieniem teatru Ateneum "Małe zbrodnie małżeńskie" Lolek, bo tak był nazywany, był eleganckim, uroczym dżentelmenem z klasą i poczuciem humoru. Nie mogę uwierzyć, że odszedł - napisała o Leonardzie Pietraszaku Magdalena Zawadzka, która wielokrotnie grywała jego żony. 

Pogrzeb Leonarda Pietraszaka. Gdzie spocznie wybitny aktor?

ZASP przekazał pierwsze szczegóły pogrzebu Leonarda Pietraszaka. Artysta nie spocznie w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach, gdzie zwykle chowa się wybitnych przedstawicieli kultury, lecz w rodzinnej Bydgoszczy.  

Pietraszak był honorowym obywatelem Bydgoszczy i to tam odbędą się główne msze żałobne - wyjaśnił w rozmowie z "Super Expressem" Krzysztof Szuster, prezes Związku Artystów Scen Polskich. 

Na razie nieznana jest data pogrzebu Leonarda Pietraszaka, lecz wiadomo, że aktor zostanie pochowany na Cmentarzu Starofarnym w Bydgoszczy. 

Warszawiacy też będą mieli okazję pożegnać słynnego Kramera. Bydgoską uroczystość poprzedzi msza święta w Kościele Rzymskokatolickim Środowisk Twórczych przy placu Teatralnym w Warszawie. Datę i godzinę pożegnania oraz dalsze szczegóły pogrzebu Leonarda Pietraszaka przekażemy niebawem. 

EN_01170204_0012
fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER/EAST NEWS
Polskie gwiazdy zmarłe w 2022 roku
17 Zobacz galerię
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/EAST NEWS, MAREK LASYK/REPORTER/EAST NEWS, VIPHOTO/East News