Obserwuj w Google News

Parodia "Solo" hitem sieci. Blanka chyba nie będzie z tego zadowolona

2 min. czytania
01.06.2023 22:44
Zareaguj Reakcja

Choć Eurowizja 2023 już dawno za nami, o konkursie i jego uczestnikach wciąż bywa głośno. Ostatnio temat ożywił się za sprawą chorwackiego dziennikarza, który w swoich mediach społecznościowych zaczął publikować parodie eurowizyjnych utworów. Ostatnio  w sieci pojawił się zatem utwór, w którym Blanka może podziwiać siebie w nieco odmiennym wydaniu.

Parodia Blanki
fot. Aaron Chown/Press Association/East News

Konkurs Piosenki Eurowizji 2023 nadal dostarcza fanom pola do ekscytacji. Tym razem zadbał o to dziennikarz chorwackiej telewizji, który w swoich mediach społecznościowych od pewnego czasu prezentował własne przeróbki eurowizyjnych hitów. Dalibor Petko na swoim TikToku opublikował już kilkanaście piosenek, których mogliśmy posłuchać na tegorocznym konkursie, ale wygląda na to, że to akurat piosenka polskiej reprezentantki, Blanki, cieszy się największą popularnością. Po tygodniu od publikacji parodia "Solo" została obejrzana już ponad milion razy.

Chorwacki dziennikarz zrobił parodię eurowizyjnego hitu Blanki

Dalibor Petko co prawda nie pokusił się o to, by zaśpiewać piosenkę, ale za to stworzył swój własny kostium, bardzo podobny do tego, w którym wystąpiła polska reprezentantka, a także odtańczył jej choreografię. Oprócz tego nie mogło też zabraknąć efektów specjalnych, którymi zasłynęła Blanka. No i te kocie ruchy!

- Jest i różowy dymek!
- Nasza kochana Bejba.
- Te efekty! Płaczę!
- Lepsza niż oryginał — piszą internauci rozbawieni inwencją chorwackiego dziennikarza.

Ciekawe czy Blanka miała już okazję oglądać taką przeróbkę.

Przypomnijmy, że Blanka Stajkow w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji zajęła 19. pozycję, co dla wielu polskich widzów było sporym zaskoczeniem. Nie wszyscy zakładali, że nasza gwiazda może w ogóle przejść do finału. Co ważne, gdyby dla wyniku liczyły się tylko głosy widzów, bo Blanka i jej "Solo" znalazłyby się na miejscu ósmym, co jeszcze bardziej pokazuje, że jej wykonanie podobało się widzom konkursu.

Eurowizja Polska Ich Troje Edyta Górniak Michał Szpak
6 Zobacz galerię
fot. Youtube screen / Eurovision 2003, e-gorniak.com Edyta Górniak, Eurovision Song Contest