,

Olaf Lubaszenko w żałobie. Pożegnał ukochaną mamę

31.03.2023 19:55

Olaf Lubaszenko przekazał w mediach społecznościowych smutną informację o śmierci swojej mamy. Asja Łamtiugina odeszła w wieku 82 lat.  Wzruszający wpis aktora wyciska łzy z oczu, a w sekcji komentarzy pojawiły się słowa wsparcia od celebrytów.

Olaf Lubaszenko
fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

Olaf Lubaszenko ma na swoim koncie role w kultowych produkcjach takich jak „Psy”, „Kroll”  czy „Demony wojny według Goi”. Zasłynął również jako reżyser popularnych filmów komediowych, m.in.  „Sztos”, „Chłopaki nie płaczą” oraz „Poranek kojota”. Gwiazdor mógł zawsze liczyć na wsparcie mamy, która tak jak on była aktorką.

Zobacz także: Olaf Lubaszenko schudł już ponad 80 kg. Aktor zaskoczył sylwetką na gali [FOTO]

Olaf Lubaszenko poinformował o śmierci mamy. Opublikował wzruszający wpis

Olaf Lubaszenko przyszedł na świat jako syn Asji Łamtiuginy i Edwarda Linde-Lubaszenko. Rodzice aktora poznali się na początku lat sześćdziesiątych, jeszcze zanim zajęli się aktorstwem.

Zbliżyło nas do siebie zainteresowanie poezją. Ona była wtedy młodą poetką, a ja byłem studentem medycyny, ale występowałem w studenckim teatrze Kalambur. Ja jej recytowałem Majakowskiego, a ona mi Jesienina i Achmatową

 – mówił ojciec Lubaszenki w rozmowie z „Gazetą Krakowską”.

31 marca 2023 roku Olaf udostępnił łamiący serce wpis, w którym poinformował o śmierci swojej mamy, Asji Łamtiuginie. Kobieta odeszła w wieku 82 lat, pozostawiając po sobie spory dorobek artystyczny.

- Wiadomość najsmutniejsza ze smutnych… Dziś odeszła moja kochana Mama… Dziękuję za Twoją bezwarunkową miłość... Do zobaczenia, Mamo, kocham Cię – napisał aktor na Instagramie.

Odeszła Asja Łamtiugina. Pod postem Olafa Lubaszenki morze kondolencji

Pod postem natychmiast pojawiło się mnóstwo wpisów  od znajomych ze świata show-biznesu. Koledzy z branży nie szczędzili aktorowi słów wsparcia. Wśród komentujących znaleźli się m.in. Patricia Kazadi, Borys Szyc, Hanna Śleszyńska, Monika Olejnik i Ewa Gawryluk.

Ściskam Cię brachu
Wyrazy współczucia, przykra wiadomość, miałam przyjemność poznać Twoją Mamę...
Olafie, współczujemy

 – pisali celebryci pod publikacją Olafa Lubaszenki.

Asja Łamtiugina zagrała w wielu polskich produkcjach – polsko-rosyjską aktorkę mogliśmy oglądać m.in. w filmach "Chłopaki nie płaczą", "Złoty środek" oraz "Pan Tadeusz". Występowała też w serialach – "Czterej pancerni i pies", "Na Wspólnej" czy "M jak miłość".

Najbliższym Asji Łamtiuginy składamy najszczersze kondolencje.

Logo radiozet Dzieje się