Obserwuj w Google News

Tak "dorabia" sobie Ryszard Rynkowski. Można pozazdrościć mu obrotności

2 min. czytania
03.11.2023 18:01
Zareaguj Reakcja

Podczas gdy wielu muzyków narzeka na brak perspektyw na spokojną, nieskalaną pracą emeryturę, Ryszard Rynkowski zainwestował w biznes, który okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. O jakiej branży mowa?

Tak "dorabia" sobie Ryszard Rynkowski. Można pozazdrościć mu obrotności
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Ryszardowi Rynkowskiemu Polacy zawdzięczają prawdziwe klasyki biesiadnych hitów. „Szczęśliwej drogi już czas", „Dziewczyny lubią brąz", „Jedzie pociąg", „Wypijmy za błędy”, „Urodziny” czy "Za młodzi, za starzy" – to zaledwie wyrywek z obszernej twórczości wokalisty. I mimo tak pokaźnego dorobku i niebywałego sukcesu, Ryszard Rynkowski nie zapracował na emeryturę, która pozwoliłaby mu na godne życie.

Zobacz też:  Ryszard Rynkowski ujawnił wysokość swojej emerytury. Zaskakująca kwota

Ryszard Rynkowski ma głodową emeryturę. „Mogłem grać na giełdzie”

W jednej z rozmów z „Super Expressem” Ryszard Rynkowski wyznał, że jego emerytura wynosi zaledwie 1160 zł. Biorąc pod uwagę fakt, że muzyk ma na wychowaniu 15-letniego syna, to taka kwota jest stanowczo niewystarczająca, by zapewnić rodzinie należny byt. Co prawda Rynkowski nadal występuje, ale w ten sposób jedynie sobie „dorabia” do tego, co daje mu założony przed laty biznes.

Redakcja poleca

- Moja prawdziwa emerytura to centrum rehabilitacyjne w Brodnicy, ponad 800 metrów. Dwa piętra wynajęliśmy firmie medycznej. Mogłem grać na giełdzie, ale wolałem mieć coś pewnego – wyznał w rozmowie z tabloidem Ryszard Rynkowski.

Czym zajmuje się klinika Ryszarda Rynkowskiego?

Centrum rehabilitacyjne Ryszarda Rynkowskiego oferuje szeroki wachlarz usług terapeutycznych. Wśród nich znajduje się między innymi: terapia falami uderzeniowymi, terapia ultradźwiękami, diatermia krótkofalowa, kinezyterapia, ogólnoustrojowa rehabilitacja w oddziale dziennym czy magnetoterapia.

Choć to niepopularny wśród znanych osobistości biznes, to wychodzi na to, że jest znacznie owocniejszy niż restauracje i wszelkie inne koncepty barowo-kawiarniane. Miejsce to z powodzeniem utrzymuje się na mapie usług medycznych Brodnicy od 2018 roku.

Źródło: Radio ZET/Super Express

Nie przegap
Związki gwiazd - pary z dużą różnicą wieku
11 Zobacz galerię
fot. Instagram:@karoskiba