Obserwuj w Google News

Beyonce uderza w PiS? Ten gest wzbudził wiele wątpliwości

2 min. czytania
28.06.2023 16:31
Zareaguj Reakcja

Nie milkną echa po jednym z dwóch zaplanowanych koncertów Beyonce w Polsce. Fani zwrócili uwagę na to, że na telebimie pokazał się tajemniczy napis. Czyżby artystka uderzała w polską władzę?

Beyonce uderza w PiS? Ten gest wzbudził wiele wątpliwości
fot. UnBoxPHD / SplashNews.com/East News

Trasa koncertowa Beyonce "Renaissance World Tour" to jedno z największych wydarzeń muzycznych tego roku. Zainteresowanie show jest tak duże, że w wielu miejscach artystka musi dać przynajmniej dwa koncerty i nie inaczej jest w Polsce. Pierwszy występ obił się w mediach niemałym echem. Jednym z szeroko komentowanych punktów występu był pewien napis, który pojawił się na telebimie podczas show.

Zobacz też:  Jessica Mercedes szpiegowała gwiazdy na koncercie Beyonce? "Ale wiocha, obrzydliwe"

Beyonce uderza w PiS? Wymowny napis na telebimie

Koncerty Beyonce są świetnie wyreżyserowanym show. Tu musi zgadzać się wszystko – światło, choreografia, stroje, efekty specjalne, rekwizyty czy choćby elementy wyświetlane na telebimach. Nie jest tajemnicą, że „queen B” nie pozwala na przypadki. Co oznaczał więc wielki napis: „Whoever controls the media, controls the mind” (tłum. ktokolwiek kontroluje media, kontroluje umysł przyp. red.)?

Wielu myślało, że w ten sposób artystka nawiązuje do głośnej na całym świecie polskiej walki o wolne media, która rozpoczęła się w 2021 roku. Co więcej – w dniu koncertu Bey masa polskich redaktorów podpisała deklarację o niezależności krajowych mediów, co nastąpiło po próbach nacisków na redakcje przez władzę. Po tym, jak napis pojawił się na ekranie, Polacy zaczęli wiwatować.

Redakcja poleca

Beyonce nie ma pojęcia, co dzieje się w Polsce

Prawdopodobieństwo, że Beyonce w ten sposób nawiązała do realiów kraju nad Wisłą jest zerowe. Wspomniane wcześniej hasło pojawia się na każdym koncercie trasy "Renaissance World Tour". Jest to cytat z sprzed lat, a słowa te miały paść z ust Jima Morrisona.

Choć Jim nie poznał Facebooka i Instagrama, to, co miał powiedzieć jest dziś aktualne, jak nigdy wcześniej. Artystka chce tym cytatem podkreślić, jak duży wpływ ma na nas medialny przekaz.

Pojawiła się jeszcze jedna interpretacja tego tekstu. Niektórzy uważają, że w ten sposób Beyonce akcentuje swoją przynależność do społeczności illuminati. Ile jest w tym prawdy? Akurat tego sama artystka raczej nie potwierdzi.

Beyonce Justin Timberlake Britney Spears
11 Zobacz galerię
fot. FaceToFace/REPORTER/East News, AFP/EAST NEWS, Photo Image Press / Splash News/EAST NEWS