Obserwuj w Google News

Kiedy Stuart B. będzie ekstradowany do Polski? Padła nieoficjalna data

2 min. czytania
04.11.2023 21:21

Stuart B. już dzień po wydaniu za nim międzynarodowego listu gończego został aresztowany na terenie Wielkiej Brytanii. Polska prokuratura szacuje, kiedy youtuber zamieszany w aferę Pandora Gate zostanie ekstradowany do naszego kraju.

Kiedy Stuart B. będzie ekstradowany do Polski? Padła nieoficjalna data
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Pandora Gate to największa a zarazem najbardziej przykra i szokująca afera z udziałem gwiazd internetu w naszym kraju. Sprawę nagłośnili youtuberzy Sylwester Wardęga i Mikołaj Tylko (znany jako Konpskyy). Panowie w swoich obszernych materiałach wideo przedstawili dowody w postaci zrzutów ekranów czy wiadomości głosowych, na to, że w pewnym kręgu youtuberów dochodziło do nadużyć w stosunku do osób poniżej 15 roku życia. Największe oskarżenia wystosowano wobec Stuarta B. znanego dotychczas w przestrzeni publicznej jako Stuu. Jako dwudziestokilkuletni mężczyzna miał wysyłać nieletnim swoje roznegliżowane zdjęcia oczekując „rewanżu” czy opisywać swoje obrzydliwe, erotyczne sny z 14-latką w roli głównej.

Zobacz też:  Pandora Gate: Stuu trafił do aresztu. Decyzję podjął sąd w Wielkiej Brytanii

Co się dzieje teraz ze Stuu?

Stuart B. kilka lat wcześniej wycofał się życia publicznego i wrócił do Wielkiej Brytanii, w której mieszka jego rodzina. 14 października został aresztowany właśnie tam – na wyspach. Dzień wcześniej wydano za nim międzynarodowy list gończy. Od tamtej pory były youtuber przebywa pod okiem brytyjskich służb, które lada moment mają wydać go Polsce. Prokuratura Okręgowa w Warszawie ma być w posiadaniu dowodów świadczących o tym, że Stuu dopuścił się czynów o charakterze seksualnym wobec fanek poniżej 15. roku życia.

Redakcja poleca

„Materiał dowodowy zgromadzony w toku śledztwa pozwolił na wydanie postanowienia o przedstawieniu zarzutów Stuartowi B. Zarzuty te dotyczą seksualnego wykorzystania osób małoletnich poniżej 15. roku życia oraz rozpijania małoletnich. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy, co pozwoliło na wydanie za podejrzanym listu gończego” - przekazał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Szymon Banna serwisowi wirtualnemedia.pl.

Kiedy Stuu wróci do Polski? Prokuratura o dacie ekstradycji

O tym, kiedy Stuart B. wróci do Polski, zadecyduje brytyjski sąd. Na ten moment sprawa dalej jest rozpatrywana. Jak donosi Interia, strona brytyjska ma rozpatrzyć sprawę do połowy bieżącego miesiąca.

„Prokuratura Okręgowa w Warszawie uzyskała również nakaz jego aresztowania wydany przez Sąd Okręgowy w Warszawie, zastępujący w kontaktach z tym państwem (Wielką Brytanią przyp. red.) wniosek o ekstradycję. Nakaz aresztowania z wnioskiem o wydanie podejrzanego polskiemu wymiarowi sprawiedliwości został już przekazany władzom brytyjskim. Obecnie oczekujemy na decyzję brytyjskiego sądu, która rozpatrzy nasz wniosek o wydanie podejrzanego do Polski" - dodał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Źródło: Radio ZET/Interia

Nie przegap
Pandora Gate. Kto jest zamieszany w aferę na YouTube?
11 Zobacz galerię
fot. BOLESLAW WALEDZIAK/REPORTER, Karol Makurat/REPORTER, Kamil Piklikiewicz/East News