Obserwuj w Google News

Nie tylko Jakimowicz. Wojciech Klata z „Chłopaki nie płaczą” zrobił karierę w TVP

1 min. czytania
07.06.2023 16:12
Zareaguj Reakcja

Wojciech Klata był jednym z gwiazdorów filmu „Chłopaki nie płaczą”. Później piastował stanowisko w Telewizji Polskiej. Jak widać, nie tylko Jarosław Jakimowicz z planu filmowego trafił do TVP.

Nie tylko Jakimowicz. Wojciech Klata z „Chłopaki nie płaczą” zrobił karierę w TVP
fot. Piotr Zagiell/East News

Jarosław Jakimowicz z aktora stał się kontrowersyjną twarzą Telewizji Polskiej. Prowadzi program „W kontrze” i często pojawia się na antenie publicznego nadawcy w roli eksperta. Nie jest jednak jedynym aktorem, który z planu filmowego trafił do TVP.

Wojciech Klata grał w „Chłopaki nie płaczą”. Później pracował w TVP

Wojciech Klata przez lata związany był z rodzimą sceną artystyczną. Przygodę z aktorstwem zawodowym rozpoczął w 1988 roku, występując w niedużej roli w „Skrzypcach Rotszylda”. W tym samym roku zagrał ucznia w produkcji „Pan Kleks w kosmosie”. Dwanaście lat później miał okazję pracować na planie „Chłopaki nie płaczą”.

W pewnym momencie Wojciech Klata związał się z publicznym nadawcą. W 2004 roku został współtwórcą teleturnieju TVP2 o tytule „Burza mózgów”, a potem mogliśmy go zobaczyć w „System 09”. Dwa lata później zaczął prowadzić „Socjopatów” w TVP Kultura. Z tym kanałem związał się na dłużej. W 2019 roku przejął stanowisko dyrektora, które następnie przekazał Kalinie Cyz. Pudelek informuje, że Klata do dziś cieszy się sporym uznaniem w gronie pracowników TVP.

Pomimo tego, że z mediami związany był przez lata, dziś Klata raczej unika blasku fleszy.

Największe skandale Jarosława Jakimowicza. Co zrobił gwiazdor TVP Info?
4 Zobacz galerię
fot. TRICOLORS/East News

Źródła: RadioZET.pl/Pudelek.pl