Natalia Przybysz z wstrząsającym wyznaniem. Artystka była molestowana przez członka rodziny
Natalia Przybysz zdecydowała się na bardzo trudne i osobiste wyznanie. Wokalistka zdradziła, że była molestowana przez członka rodziny.

Natalia Przybysz wie, jak ważne jest normalizowanie pewnych tematów. Wokalistka realizuje plany nie tylko jako świetna wokalistka, ale również angażuje się w poprawianie sytuacji kobiet w Polsce.
Natalia Przybysz była molestowana przez członka rodziny
39-latka wyznała jakiś czas temu, że dokonała aborcji. Teraz poruszyła temat molestowania. Ambasadorka akcji "Stand Up - sprzeciw się molestowaniu w miejscach publicznych" opowiedziała publicznie o swoich traumatycznych doświadczeniach.
Niektóre formy molestowania seksualnego nadal są uznawane za normę, a nawet formę komplementu. Do przykładów można zaliczyć gwizdanie na ulicy, czy klepnięcie z aprobatą w pośladek. Kobiety bywają uprzedmiatawiane na każdym kroku, a ich przestrzeń osobista jest naruszana w sposób często niezauważalny nawet dla nich samych.
Natalia Przybysz ponownie wsparła kobiety. Namawia je do głośnego mówienia o molestowaniu
Jak wyjaśnia Przybysz w rozmowie z "Wysokimi obcasami"- Często czujemy się zawstydzone i cały czas nie mamy bezpiecznej przestrzeni, w której możemy powiedzieć głośno: "Ktoś mnie dziś dotknął w autobusie, ktoś na mnie cmokał, ktoś mnie złapał za tyłek". Cieszę się jednak, że mówimy coraz więcej i robimy sobie miejsce na takie historie.
Żeby zachęcić kobiety do walki o swoje prawa, artystka zdecydowała, że podzieli się własnymi przeżyciami z dzieciństwa. Opowiedziała, jak molestował ją członek rodziny - Na imprezie rodzinnej jeden z wujków wziął mnie kiedyś za dom, "Chodź, chodź", powtarzał. Potem złapał za tyłek i powiedział: "Ty jesteś fajna, będziesz ze mną piła wódkę czy nie?" Sparaliżowało mnie. Nie wiedziałam, co odpowiedzieć.
Co więcej, Przybysz dodała, że chociaż zwróciła wujkowi uwagę, ten obrócił sytuację w żart i udawał, że nic się nie stało. Była w szoku.
Artystka chce uchronić swoje dzieci przed bezradnością na podobne sytuacje. Wokalistka jest mamą 12-letniej Anieli i 10-letniego Jeremiasza, z którymi rozmawiała już na temat pedofilii i molestowania. Jej pociechy wiedzą od najmłodszych lat, że mogą liczyć na wsparcie i zaufanie w tak delikatnych kwestiach.
- Jest jeszcze dzieckiem, więc trudno oczekiwać, by sobie radziła, skoro niejedna dorosła osoba nie wie, jak postępować. Wie, że ma uciekać, w razie czego głośno krzyczeć, wyjąć telefon, dzwonić do nas. Omawiamy takie sytuacje, wie, czym jest molestowanie - opowiada Przybysz.
Jeśli doświadczyłeś/łaś przemocy fizycznej lub psychicznej, pamiętaj, że możesz poszukać pomocy. Poniżej publikujemy listę numerów telefonów, które mogą ułatwić Ci, zrobić pierwszy krok.
Pomoc dla ofiar przemocy:
- Ogólnopolski Telefon Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” - tel. 800 120 002 -telefon pracuje całodobowo
- Poradnia Telefoniczna „Niebieskiej Linii” - tel. 22 668 70 00 (poniedziałek – piątek od 12:00 do 18:00)
- Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - tel. 800 120 226 (poniedziałek-piątek, od 9.30-15.30, połączenie bezpłatne)
- Całodobowy telefon dla kobiet doświadczających przemocy - tel. 600 070 717 (codziennie / całodobowo)
- Telefon zaufania – Centrum Praw Kobiet - 22 621 35 37 (czwartki od 12.00 do 18.00 telefoniczny dyżur prawny)
- Telefon Interwencyjny – Centrum Praw Kobiet - 600 070 717 - całodobowy
- Telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele- 800 280 900 Telefon wsparcia działa we wtorki w godzinach 19:00-22:00.
RadioZET.pl/Wysokie obcasy