Obserwuj w Google News

Natalia Przybysz z wstrząsającym wyznaniem. Artystka była molestowana przez członka rodziny

3 min. czytania
20.11.2022 11:47
Zareaguj Reakcja

Natalia Przybysz zdecydowała się na bardzo trudne i osobiste wyznanie. Wokalistka zdradziła, że była molestowana przez członka rodziny.

Natalia Przybysz
fot. Piotr Matusewicz/East News

Natalia Przybysz wie, jak ważne jest normalizowanie pewnych tematów. Wokalistka realizuje plany nie tylko jako świetna wokalistka, ale również angażuje się w poprawianie sytuacji kobiet w Polsce.

Natalia Przybysz była molestowana przez członka rodziny

39-latka wyznała jakiś czas temu, że dokonała aborcji. Teraz poruszyła temat molestowania. Ambasadorka akcji "Stand Up - sprzeciw się molestowaniu w miejscach publicznych" opowiedziała publicznie o swoich traumatycznych doświadczeniach.

Redakcja poleca

Niektóre formy molestowania seksualnego nadal są uznawane za normę, a nawet formę komplementu. Do przykładów można zaliczyć gwizdanie na ulicy, czy klepnięcie z aprobatą w pośladek. Kobiety bywają uprzedmiatawiane na każdym kroku, a ich przestrzeń osobista jest naruszana w sposób często niezauważalny nawet dla nich samych.

Natalia Przybysz ponownie wsparła kobiety. Namawia je do głośnego mówienia o molestowaniu

Jak wyjaśnia Przybysz w rozmowie z "Wysokimi obcasami"- Często czujemy się zawstydzone i cały czas nie mamy bezpiecznej przestrzeni, w której możemy powiedzieć głośno: "Ktoś mnie dziś dotknął w autobusie, ktoś na mnie cmokał, ktoś mnie złapał za tyłek". Cieszę się jednak, że mówimy coraz więcej i robimy sobie miejsce na takie historie.

Żeby zachęcić kobiety do walki o swoje prawa, artystka zdecydowała, że podzieli się własnymi przeżyciami z dzieciństwa. Opowiedziała, jak molestował ją członek rodziny - Na imprezie rodzinnej jeden z wujków wziął mnie kiedyś za dom, "Chodź, chodź", powtarzał. Potem złapał za tyłek i powiedział: "Ty jesteś fajna, będziesz ze mną piła wódkę czy nie?" Sparaliżowało mnie. Nie wiedziałam, co odpowiedzieć.

Co więcej, Przybysz dodała, że chociaż zwróciła wujkowi uwagę, ten obrócił sytuację w żart i udawał, że nic się nie stało. Była w szoku.

Artystka chce uchronić swoje dzieci przed bezradnością na podobne sytuacje. Wokalistka jest mamą 12-letniej Anieli i 10-letniego Jeremiasza, z którymi rozmawiała już na temat pedofilii i molestowania. Jej pociechy wiedzą od najmłodszych lat, że mogą liczyć na wsparcie i zaufanie w tak delikatnych kwestiach.

- Jest jeszcze dzieckiem, więc trudno oczekiwać, by sobie radziła, skoro niejedna dorosła osoba nie wie, jak postępować. Wie, że ma uciekać, w razie czego głośno krzyczeć, wyjąć telefon, dzwonić do nas. Omawiamy takie sytuacje, wie, czym jest molestowanie - opowiada Przybysz.

Jeśli doświadczyłeś/łaś przemocy fizycznej lub psychicznej, pamiętaj, że możesz poszukać pomocy. Poniżej publikujemy listę numerów telefonów, które mogą ułatwić Ci, zrobić pierwszy krok.

Pomoc dla ofiar przemocy:

  • Ogólnopolski Telefon Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” - tel. 800 120 002 -telefon pracuje całodobowo
  • Poradnia Telefoniczna „Niebieskiej Linii” - tel.  22 668 70 00 (poniedziałek – piątek od 12:00 do 18:00)
  • Policyjny Telefon Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - tel. 800 120 226 (poniedziałek-piątek, od 9.30-15.30, połączenie bezpłatne)
  • Całodobowy telefon dla kobiet doświadczających przemocy - tel. 600 070 717 (codziennie / całodobowo)
  • Telefon zaufania –  Centrum Praw Kobiet -  22 621 35 37 (czwartki od 12.00 do 18.00 telefoniczny dyżur prawny)
  • Telefon Interwencyjny – Centrum Praw Kobiet - 600 070 717 - całodobowy
  • Telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele- 800 280 900 Telefon wsparcia działa we wtorki w godzinach 19:00-22:00.

RadioZET.pl/Wysokie obcasy