Obserwuj w Google News

Dramat uczestników "Nasz nowy dom". W wyremontowanym budynku wybuchł pożar [FOTO]

2 min. czytania
21.02.2023 10:41
Zareaguj Reakcja

W 2022 roku Katarzyna Dowbor i ekipa "Nasz nowy dom" wyremontowała dom Żanety i Marka z Józefkowa. Niestety, w mediach pojawiła się informacja o groźnym pożarze budynku. Uczestnicy ponieśli ogromne straty.

Nasz nowy dom
fot. screen: Facebook @ospwioska / Instagram @nasznowydom

" Nasz nowy dom" zyskał grono oddanych fanów. Produkcja Polsatu, w której ekipa specjalistów pod wodzą Katarzyny Dowbor remontuje domy i mieszkania potrzebujących rodzin, okazała się hitem. Wielokrotnie podkreślano, że niezwykle pomysłowe projekty ratują zdrowie i być może życie uczestników, którzy często mieszkają w budynkach stanowiących zagrożenie. W 2022 roku bohaterami programu byli państwo Żaneta i Marek, którzy wychowują czwórkę dzieci. Fachowcy zmienili 35-metrowy budynek nie do poznania. Niestety, w mediach pojawiła się informacja o pożarze, który ponownie postawił rodzinę w dramatycznej sytuacji.

Nasz nowy dom: pożar w budynku wyremontowanym przez ekipę Katarzyny Dowbor

Serwis lipno.naszemiasto.pl poinformował o pożarze, do którego doszło w domu uczestników hitu Polsatu. 17 lutego 2023 roku zapaliło się poddasze budynku, na szczęście nikomu nic się nie stało. Mimo interwencji strażaków zniszczenia są ogromne.

- Spłonęło poddasze, trochę elewacji, częściowo więźba dachowa i zostało uszkodzone pokrycie z blachy, Ponadto zalane zostały pomieszczenia na dole - poinformował dowódca Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie, Andrzej Myśliwiec.

Redakcja poleca

Nasz nowy dom: pożar w domu uczestników. Rodzina ponownie potrzebuje remontu

Informacja o pożarze w domu uczestników "Nasz nowy dom" pojawiła się także na profilu Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiosce. Na zdjęciach możemy oglądać akcję gaśniczą.

- W dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych w miejscowości Józefkowo, gmina Skępe doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Na miejscu działania prowadziły: JRG Lipno, OSP Wioska, OSP Skępe oraz policja - czytamy.

Według informacji serwisu do pożaru miało dojść z powodu "nieostrożności osób nieletnich". Straty oszacowano na około 200 tysięcy złotych. Rodzina może liczyć na wsparcie, Rada Rodziców szkoły w Skępem ma zorganizować kiermasz, by zbierać pieniądze na remont budynku.

Miejmy nadzieję, że uda się zebrać jak najwięcej pieniędzy i rodzina szybko ponownie zamieszka w godnych warunkach.