Obserwuj w Google News

Monika Miller skarży się na polską psychiatrię: "Mam problemy, których publiczna opieka może się nie podjąć"

5 min. czytania
08.06.2023 18:03
Zareaguj Reakcja

Monika Miller skomentowała poziom polskiej opieki medycznej, w tym psychiatrii, która jest w opłakanym stanie. Jak leczy się wnuczka Leszka Millera?

Monika Miller
fot. Sylwia Olszewska/East News

Monika Miller nie bawi się w kurtuazję i jeśli chce o czymś powiedzieć publicznie, robi to. Ostatnio skomentowała poziom polskiej psychiatrii, która zdaniem celebrytki leży i kwiczy.

Monika Miller o polskiej psychiatrii

Wnuczka Leszka Millera informowała niedawno swoich fanów, że nie jest w najlepszym stanie zdrowotnym. Chociaż chodziło o głównie przypadłości fizyczne, naturalne jest, że wraz z pogorszeniem zdrowia cierpi również psychika pacjenta.

Redakcja poleca

Na szczęście ze zdrowiem celebrytki jest już lepiej. Niemniej jednak w rozmowie z Plejadą Miller postanowiła skomentować swój stosunek do polskiej opieki zdrowotnej, skupiając się między innymi na psychiatrii, o której niskim poziomie i niedofinansowaniu mówi się od lat.

Myślę, że w naszym kraju zdrowie psychiczne, zdrowie mentalne jest odstawione na bok. Wielu lekarzy nie bierze coś takiego pod uwagę. Chciałabym, żeby było inaczej. (...) Żeby nie trzeba było jeździć na przykład do Łodzi raz na trzy miesiące, aby spotkać się z jednym lekarzem, który ma wolne godziny. Byłoby fajnie, gdyby był większy dostęp do takich lekarzy i żeby ludzie mieli wiedzę, gdzie szukać takich specjalistów.

Miller ma słuszność. Wizyta u specjalisty, który ma renomę, jest dla wielu pacjentów zdobyciem szczytu Mount Everestu. Szczególnie że zazwyczaj najszybsze terminy są dostępne podczas wizyty prywatnej. Wnuczka byłego premiera zdradziła, że od dawna płaci, żeby mieć kontakt z dobrymi lekarzami.

Z wiekiem przekonałam się, że w moim przypadku prywatna opieka jest lepsza. Mam takie problemy, których publiczna opieka może się nie podjąć. (...) Miałam przeboje z publiczną służbą zdrowia, ale to wynikało raczej z niewiedzy lekarzy, którzy nie są związani z psychiatrią i psychologią. Miałam problemy z oddychaniem i przełykaniem pokarmów. Specjaliści od tych części ciała mówili mi, że to jest ze stresu i powinnam iść do psychiatry.

Niestety nie wszystkich stać na prywatne wizyty u lekarzy. Publiczna opieka zdrowotna każe natomiast czekać pacjentom nawet po kilkanaście miesięcy, co w wielu przypadkach może zakończyć się niezwykle poważnie.

Monika Miller: na co choruje celebrytka?

W 2021 roku Miller zdradziła, że cierpi na fibromialgię. Ta nieuleczalna choroba charakteryzuje się występowaniem szeroko rozproszonych bóli mięśni i tkanek miękkich, a także objawów takich jak przewlekłe zmęczenie, zaburzenia snu, problemy z koncentracją i zaburzenia nastroju. Jest to schorzenie, które wpływa głównie na kobiety, chociaż może również dotykać mężczyzn. Leczenie fibromialgii obejmuje głównie łagodzenie objawów i poprawę jakości życia pacjenta.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Plejada

‹ wróć
Monika Miller zyskała popularność jako wytatuowana wnuczka byłego premiera Leszka Millera. Miała okazję brać udział w "Tańcu z gwiazdami", od niedawna pojawia się w serialu "Gliniarze" i próbuje swoich sił jako piosenkarka. Zyskała popularność, a na Instagramie obserwuje ją ponad 140 tys. osób. Właśnie za pośrednictwem mediów społecznościowych informowała niedawno, że nie czuje się najlepiej. Przypomnijmy, że celebrytka zmaga się m.in. z hipoglikemią oraz insulinoopornością, a skarżyła się także na duszności, które przeszkadzały jej w śpiewaniu.
W rozmowie z Plejadą powiedziała, że czuje się już lepiej.
    Mam za sobą kilka gorszych dni, ale wiadomo, każdy je ma. Jeśli chodzi o moje zdrowie, to czuję się fantastycznie. Dbam o siebie, piję dużo wody, biorę suplementy i chodzę na siłownie.
Dalszą część artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:
Monika Miller o kondycji psychiatrii w Polsce
Monika Miller w rozmowie z Plejadą powiedziała, że temat zdrowia psychicznego jest zaniedbywany w naszym kraju.
    Myślę, że w naszym kraju zdrowie psychiczne, zdrowie mentalne jest odstawione na bok. Wielu lekarzy nie bierze coś takiego pod uwagę. Chciałabym, żeby było inaczej.
— Żeby nie trzeba było jeździć np. Łodzi raz na trzy miesiące, aby spotkać się z jednym lekarzem, który ma wolne godziny. Byłoby fajnie, gdyby był większy dostęp do takich lekarzy i żeby ludzie mieli wiedzę, gdzie szukać takich specjalistów — powiedziała.
Celebrytka mówiła, że już nie liczy na publiczną służbę zdrowia.
    Z wiekiem przekonałam się, że w moim przypadku prywatna opieka jest lepsza. Mam takie problemy, których publiczna opieka może się nie podjąć.
Monika Miller w 2021 r. wyjawiła, że cierpi na nieuleczalną chorobę. Okazało się, że fibromialgia wywołała u niej kolejne dolegliwości. Mierzyła się z zaburzeniami przełyku, miała problemy z oddychaniem i wymiotowaniem. W rozmowie z Plejadą mówiła, że początkowo lekarze nie wiedzieli, co jej dolega. Stwierdziła, że w tym przypadku zawiniła niewiedza na temat problemu, z którym się zmagała.
REKLAMA
— Miałam przeboje z publiczną służbą zdrowia, ale to wynikało raczej z niewiedzy lekarzy, którzy nie są związani z psychiatrią i psychologią. Miałam problemy z oddychaniem i przełykaniem pokarmów. Specjaliści od tych części ciała mówili mi, że to jest ze stresu i powinnam iść do psychiatry — wyznała.
Monika Miller Andras Szilagyi / MW Media
Monika Miller
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. W serwisie Plejada.pl każdego dnia piszemy o najważniejszych wydarzeniach show-biznesowych. Bądź na bieżąco! Obserwuj Plejadę w Wiadomościach Google. Odwiedź nas także na Facebooku, Instagramie, YouTubie oraz TikToku.
Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat? Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: plejada@redakcjaonet.pl.
Źródło: Onet
Data utworzenia: 8 czerwca 2023 14:00
Tematy: Monika Miller, Psychiatria, Tylko w Plejadzie, Zdrowie psychiczne, Instagram, Leszek Miller
Dominika Kruszakin Dziennikarka Plejada.pl
To również Cię zainteresuje
Magda Mołek zwróciła się do lekarzy. "Dlaczego umieramy pod waszą opieką?"
Książę Harry o wizycie w klubie ze striptizem. Kobieta miała przypominać bliską mu osobę
Swoje dzieciństwo nazywała piekłem. Po trzeciej próbie samobójczej Kora zrozumiała, że chce żyć
Pokaż więcej
Tylko w Plejadzie
    Ujawniono, ile Roksana Węgiel zarabia za jeden koncert. Mamy komentarz menedżera gwiazdy Tylko w onecie Ujawniono, ile Roksana Węgiel zarabia za jeden koncert. Mamy komentarz menedżera gwiazdy
    Andrzej Piaseczny nie ukrywał ukochanej. Udzielił sensacyjnego wywiadu. "Kocham i jestem kochany" Tylko w onecie Andrzej Piaseczny nie ukrywał ukochanej. Udzielił sensacyjnego wywiadu. "Kocham i jestem kochany"
    Kinga Rusin nie stawiła się w sądzie. Zdradziła, na jaki wyrok liczy Tylko w onecie Kinga Rusin nie stawiła się w sądzie. Zdradziła, na jaki wyrok liczy
    Jarosław Boberek ujawnia zapiski w umowie z Disneyem. "Raz sprzeniewierzyłem się tym ustaleniom" Tylko w onecie Jarosław Boberek ujawnia zapiski w umowie z Disneyem. "Raz sprzeniewierzyłem się tym ustaleniom"
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA