,

Mikołaj K. usłyszał wyrok. Aktor z "Pierwszej miłości" sprzeciwia się karze

30.03.2023 15:29

Mikołaj K. został oskarżony o uchylanie się od płacenia alimentów na synów ze związku z Anetą Zając. Aktor znany z serialu "Pierwsza miłość" usłyszał wyrok w tej sprawie. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa uznał go za winnego i wymierzył karę. Obrońca Mikołaja K. wniósł sprzeciw. 

Mikołaj K. usłyszał wyrok ws. alimentów
fot. Piotr Molecki/East News

Jakiś czas temu do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie Mikołaja K. Aktor znany m.in. z serialu "Pierwsza miłość" miał zalegać z alimentami na synów ze związku z aktorką Anetą Zając. "Super Express" ustalił, że chodziło o kwotę 147 tys. złotych. Łącznie z odsetkami aktor ma być aktualnie winny 170 tys. zł.

42-latkowi za niewywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego groziła kara w postaci grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku. W sądzie właśnie zapadł wyrok w tej sprawie. 

Mikołaj K. usłyszał wyrok za niepłacenie alimentów 

Jak podaje portal Plotek, Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów uznał Mikołaja K. za winnego uchylania się od obowiązku alimentacyjnego i wymierzył mu karę grzywny w wysokości 200 stawek dziennych po 30 zł, czyli aktor musi zapłacić w sumie 6 tys. zł i dodatkowo pokryć koszty sądowe.

Plotek informuje, że Mikołaj K. złożył sprzeciw wobec wyroku, co oznacza, że dojdzie do tradycyjnego procesu z byłą partnerką. Aneta Zając miała wnieść o naprawę szkody, czyli uregulowanie zaległych alimentów przez ojca jej synów.

Z informacji przytoczonych przez serwis wynika, że proces odbędzie się w standardowym trybie i najprawdopodobniej rozpocznie się za kilka miesięcy.

Mikołaj K. i pełnomocnicy aktora do tej pory nie skomentowali sprawy w mediach. 

Tomasz Komenda chciał dostać więcej pieniędzy. Podał oszałamiającą kwotę

Logo radiozet Dzieje się