Obserwuj w Google News

Michał Wiśniewski ochrzci synka? „Nie ma niczego gorszego”

3 min. czytania
18.05.2023 13:54
Zareaguj Reakcja

Michał Wiśniewski 16 maja po raz kolejny został ojcem. To szóste dziecko piosenkarza, a drugie z obecną żoną, Polą – 21 stycznia 2021 roku urodził się Falco Amadeus, a teraz kolejny synek, który dostał imiona Noël Cloé. Czy Michał Wiśniewski ochrzci malucha? Ma, dla wielu dyskusyjne, zdanie na ten temat.

Michał Wiśniewski
fot. TRICOLORS/East News

Michał Wiśniewski ma już dwójkę dzieci ze związku z Anią Świątczak – Etiennette Annę i Vivienne Viennę oraz dwójkę z Mandaryną – Xaviera Michała i Fabienne Martę. Z Polą Wiśniewską doczekał się Falco Amadeusa, a teraz na świat przyszedł Noël Cloé. Jakiś czas temu artysta mówił, że podjął decyzję o niechrzczeniu dzieci. Wówczas posypały się na niego gromy. Teraz dosadnie wyjaśnia, o co naprawdę chodzi.

Zobacz także:  Pola Wiśniewska miała trudny poród. Michał Wiśniewski o stanie żony

Michał Wiśniewski nie ochrzci synka

Michał Wiśniewski jest zdania, aby dać dzieciom wybór. Najgorsze jest narzucanie pociechom swojego zdania i swoich poglądów. W jednym z wywiadów artysta wspominał, że sakrament chrztu i komunii świętej przyjęli Xavier i Fabienne.

- Nie mamy na to wpływu. Nie ma niczego gorszego niż zmuszać dziecko do czegokolwiek. Przecież my je wychowaliśmy w wierze chrześcijańskiej. Oni są chrześcijanami – teraz czy dojdą do wniosku, że chcą z tego zrezygnować, czy chcą studiować teologię… Teraz pokazujemy dwa bieguny, to to będzie od nich zależało. My jesteśmy rozumnymi, nas nie trzeba prowadzać jak baranki na wypas, więc mogę tylko powiedzieć, że zdarza nam się rozmawiać od czasu do czasu na ten temat – wyjaśnił Michał Wiśniewski w rozmowie z RadioZET.pl.

- Wszystkie dzieci Poli są ochrzczone. Falco jeszcze nie ochrzciliśmy, ale to nie jest tak, że ja jestem jakimś „hamulcowym” - dodał.

Redakcja poleca

Michał Wiśniewski już kiedyś udzielił wywiadu na temat chrzczenia lub niechrzczenia dzieci. Wówczas niektórzy chwalili piosenkarza za pójście z duchem czasu, rozsądek i danie pociechom wyboru. Inni stwierdzili, że Michał Wiśniewski buntuje się wobec Kościoła i wcale nie jest taki religijny.

- To jest bzdura, ja jestem osobą wierzącą. Natomiast wychodzę z założenia, że chrzest należy przyjmować świadomie, tak jak sakrament małżeństwa też przyjmujesz świadomie. Nikt nie kojarzy dwulatka z trzylatką i nie zawiera małżeństwa. Muszą to zrobić świadomie i podobnie jest w przypadku chrztu i to jest bardzo ważny sakrament. Nie chcemy tego narzucać. Natomiast każde dziecko, wierzymy w to, że jest w stanie podjąć taką decyzję wcześniej czy później i proszę mnie tu źle nie zrozumieć. Jestem wierzącą osobą – utwierdzał Wiśniewski w wywiadzie z RadioZET.pl.

Co Michał Wiśniewski sądzi o innych religiach?

Czy pociechy Michała, które zostały już ochrzczone, zanim piosenkarz zadecydował o zmianach, są na niego złe? Jak zaznacza artysta, wiara i Kościół to dwie kompletnie inne rzeczy. Nie ma też obiekcji co do innych religii.

- Nie, dlaczego miałyby być złe. Kościół z wiarą nie ma nic wspólnego. Kiedyś pisałem o tym piosenkę. Jest tysiąc Kościołów, znam fantastycznych ludzi, którzy reprezentują Kościół Katolicki, znam fantastycznych protestantów i znam fantastycznych ludzi reprezentujących każde inne wyznanie. Nie dewaluuję ani ich Boga, ani ich wiary, jestem ponad tym. Nie tracą mojego szacunku w żaden sposób. Mam nadzieję, że to nas różni od ameby – skwitował Michał Wiśniewski.

Michał Wiśniewski miał pięć żon
10 Zobacz galerię
fot. WOJCIECH STROŻYK/REPORTER