Obserwuj w Google News

Nie żyje żona członka grupy Monty Pythona. Komik jest załamany

2 min. czytania
02.05.2023 16:34
Zareaguj Reakcja

Gwiazdor grupy Monty Pythona - Michael Palin, jest zdruzgotany. Umarła jego ukochana żona, która przez lata zmagała się z chronicznym bólem.

Michael Palin i Terry Gilliam
fot. EMPICS Entertainment/EAST NEWS

Aktor Michael Palin z grupy Monty Pythona potwierdził druzgocącą wiadomość. Jego ukochana żona Helen zmarła po walce z przewlekłym bólem. Co było przyczyną jej śmierci?

Michael Palin załamany: nie żyje jego żona

Jak podaje Mirror, Michael Palin ogłosił za pośrednictwem mediów społecznościowych, że jego żona Helen zmarła. Od lat cierpiała z powodu przewlekłego bólu i niewydolności nerek. Para była małżeństwem przez 57 lat. 79-letni aktor i komik potwierdził smutne wieści w poście udostępnionym na Facebooku. Informacja trafiła też na oficjalną stronę internetową artysty.

Moja najdroższa żona Helen zmarła spokojnie we wczesnych godzinach wtorkowego poranka. Od kilku lat cierpiała na przewlekły ból, który kilka lat temu spotęgowała diagnoza niewydolności nerek. Po raz pierwszy spotkaliśmy się podczas letnich wakacji na wybrzeżu Suffolk, kiedy oboje mieliśmy po szesnaście lat, a pobraliśmy się, mając dwadzieścia kilka lat. Dwa i pół tygodnia temu obchodziliśmy 57. rocznicę ślubu. Jej śmierć jest nieopisaną stratą dla mnie, trojga naszych dzieci i czwórki wnucząt. Helen była podstawą mojego życia. Jej cichy, mądry osąd wpływał na wszystkie moje decyzje, a jej humor i praktyczny zdrowy rozsądek leżały u podstaw naszego wspólnego życia. Rodzina prosi o uszanowanie jej prywatności w tym smutnym czasie.

Helen Palin zmarła 2 maja 2023 roku. Poza mężem pozostawiła swoje dzieci: 54-letniego Thomasa, 52-letniego Williama i 48-letnią Rachel oraz wnuki.

Redakcja poleca

Michael Palin: jego żona potwornie cierpiała

Członek grupy Monty Pythona postanowił opowiedzieć publicznie o cierpieniu swojej żony w 2022 roku. Wówczas wyznał, że kobieta musiała opuścić ich wspólny dom i zostać na stałe w specjalnym ośrodku. Organizm Helen Palin nie reagował na leki na jej przewlekły ból. Z tego powodu musiała być cały czas pod okiem specjalistów.

W rozmowie z Telegraph Palin opisywał stan swojej ukochanej.

Nie sądzę, że można to wyleczyć, ale oni pomagają jej sobie z tym poradzić. (...) Była bardzo aktywna umysłowo i nadal jest. Ale ciało słabnie. Żyjemy, trzymając za nią kciuki.

Strata ukochanej zapewne boli gwiazdora dodatkowo, ponieważ niecałe trzy tygodnie temu para obchodziła 57. rocznicę ślubu.

RadioZET.pl/Mirror/Telegraph