Obserwuj w Google News

Michael Morizt nie żyje. Zmarł dziennikarz i były mąż Pauliny Młynarskiej

2 min. czytania
18.11.2022 17:38
Zareaguj Reakcja

Michael Morizt nie żyje. W mediach pojawiła się smutna informacja o śmierci uznanego dziennikarza radiowego i byłego męża Pauliny Młynarskiej. Za pośrednictwem mediów społecznościowych zmarłego pożegnali koledzy i koleżanki z pracy.

Michael Moritz nie żyje
fot. Tomasz Urbanek/East News

Michael Morizt nie żyje. Zmarł uznany dziennikarz radiowy

Michael Moritz nie żyje. Ta niezwykle smutna informacja pojawiła się 18 listopada 2022 roku na profilu Radia Kampus na Facebooku. Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych dziennikarz był związany ze stacją od 2014 roku. Pożegnali go pogrążeni w żałobie koledzy i koleżanki.

- Odszedł Michael Moritz. Zmarł świetny radiowiec, znawca amerykańskiej muzyki, DJ i wspaniały kolega. Z Radiem Kampus Michael był od 2014 roku. Prowadził niedzielną audycję "Mike Check!". Wcześniej związany m.in. z Radiem Jazz i Radiem PiN. Michael jako Amerykanin prowadzący audycje po polsku był na pewno inspiracją dla wielu młodszych kolegów radiowców. Radiowy styl Michaela był nie do podrobienia. W swoich audycjach proponował często nieoczywistą i bardzo eklektyczną selekcję. Zdarzało się, że w jednej audycji potrafił miksować Beastie Boys, Jimiego Hendrixa, Nelly, Panterę i Milesa Davisa. Michael był też zawsze duszą towarzystwa i wspaniałym kolegą w radiu i w życiu. Jest nam smutno. Żegnamy i dziękujemy - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Moritz robił w Polsce karierę nie tylko jako dziennikarz. Z powodzeniem zajmował się także biznesem, był między innymi właścicielem sieci Subway. Na początku listopada za pośrednictwem mediów społecznościowych informował, że zachorował na grypę. Nie wiadomo, jaka była przyczyna śmierci Moritza.

Redakcja poleca

Michael Moritz nie żyje. Zmarł były mąż Pauliny Młynarskiej

Michael Moritz i Paulina Młynarska poznali się w 2005 roku. Po dwóch latach związku zdecydowali się na ślub, jednak ich małżeństwo nie przetrwało próby czasu. W 2010 roku sąd sfinalizował ich rozwód.

- Nie łączmy tego z życiem długo i szczęśliwie. Ślub kompletnie niczego nie gwarantuje, niczego nie załatwia. Ślub nie jest żadną gwarancją ani uczuć, ani stałości związku. Moje cztery małżeństwa, żenada - opowiadała później dziennikarka w audycji "44 oblicza miłości".

Bliskim, przyjaciołom i współpracownikom Michaela Moritza składamy kondolencje.