Obserwuj w Google News

Michael J. Fox wpadł w nałóg przez straszną diagnozę. Wyznał prawdę po latach

2 min. czytania
23.01.2023 18:59
Zareaguj Reakcja

Michael J. Fox, gwiazdor "Powrotu do przyszłości", ujawnił, że przez druzgocącą diagnozę wpadł w nałóg. Stwierdzono u niego chorobę Parkinsona. Chcąc ukryć pierwsze symptomy, Fox zażywał duże ilości tabletek dopaminowych, a później zatracił się w alkoholu.

Michael J. Fox wpadł w nałóg przez straszną diagnozę. Wyznał prawdę po latach
fot. Rex Features/East News, Erik Pendzich/Shutterstock

"Still: A Michael J. Fox Movie" to dokumentalna produkcja, rzucająca światło na nieznane dotąd fakty z życia gwiazdora " Powrotu do przyszłości". Michael J. Fox opowiada w niej o swoich zawodowych sukcesach i osobistych porażkach, nie pomijając najbardziej bolesnych faktów. Film skupia się między innymi na druzgocącej diagnozie, która wywróciła życie Foksa do góry nogami.

Dokument po raz pierwszy został wyświetlony 20 stycznia 2023 podczas Sundance Film Festival. W tym roku pojawi się na platformie Apple TV+.

Zobacz także: Znany komik zmagał się z ciężką chorobą. Wybrał wspomagane samobójstwo

Michael J. Fox zdradził prawdę o swojej chorobie. Zaczął pić, by ukryć objawy Parkinsona

W 1991 roku u Michaela J. Foksa zdiagnozowano chorobę Parkinsona, lecz aktor przez lata trzymał to w tajemnicy. Informacja, którą przekazali mu lekarze, była dla niego druzgocąca. Fox na 7 lat pogrążył się w depresji. Ukrywał swoją chorobę przed współpracownikami. Aktor przyznał, że w pracy zażywał duże ilości tabletek dopaminowych, które miały hamować wczesne oznaki choroby.

Wartość terapeutyczna, komfort — żadna z tych rzeczy nie była powodem, dla którego brałem te tabletki. Był tylko jeden powód: ukryć się — zdradził aktor.

Z czasem gwiazdor zaczął sięgać po alkohol, próbując poradzić sobie z bólem, który wywoływała diagnoza. Pił, ponieważ to pozwalało mu zapomnieć o stanie jego zdrowia. Kiedy sytuacja zaczęła wymykać się spod kontroli, zainterweniowali jego bliscy. Michael J. Fox został abstynentem dzięki wsparciu żony i czworga dzieci.

Zdecydowanie byłem alkoholikiem. Ale przez 30 lat się nie napiłem — tłumaczył Fox.

Co prawda udało mu się zrezygnować z alkoholu, ale to wcale nie poprawiło jego samopoczucia. Aktor wyznał, że trudno było mu wytrzymać z samym sobą, w związku z czym próbował rzucić się w wir pracy i podróży. Dopiero w 1998 roku postanowił publicznie ogłosić, że zmaga się z chorobą Parkinsona.

Z czasem objawy schorzenia zaczęły się nasilać. Dziś Fox ma problemy z chodzeniem i często upada. Mimo to przyznaje, że diagnoza pozwoliła mu na odkrycie nowego celu w życiu. Michael J.Fox jest założycielem fundacji, której celem jest znalezienie lekarstwa na chorobę Parkinsona.

Niektórzy ludzie postrzegaliby moją diagnozę jako koniec, ale ja zaczynałem czuć, że to był dopiero początek — przyznał aktor.

Źródła: RadioZET.pl

Redakcja poleca