Zamknij

Meghan Markle o myślach samobójczych: "Nie chcę, żeby ktokolwiek czuł się samotny"

07.12.2022 18:34

Meghan Markle w głośnym wywiadzie dla Oprah Winfrey, wyznała, że miała myśli samobójcze. Postanowiła powrócić do tego wątku w ostatniej przemowie.

Harry i Meghan - książę Harry i Meghan Markle - kadr z serialu Netflix
fot. RUBA/BackGrid UK /East News

Meghan Markle wróciła po wielu miesiącach do głośnego wywiadu, w którym między innymi mówiła o myślach samobójczych. Żona księcia Harry'ego wyznała, dlaczego poruszyła ten temat.

Meghan Markle ponownie o myślach samobójczych

Książę Harry i Markle byli obecni na gali Robert F. Kennedy Ripple of Hope 2022. Podczas przemówienia na wydarzeniu żona syna króla Wielkiej Brytanii została zapytana o wypowiedź dotyczącą myśli samobójczych, która podła podczas przełomowego wywiadu dla Oprah Winfrey w 2021 roku.

Jak podaje Page Six, Meghan Markle wyznała, że poruszyła wątek swoich myśli samobójczych, ponieważ nie chce, "żeby ktokolwiek czuł się samotny", szczególnie kiedy osoba jest w sytuacji, której nie widzi wyjścia. Markle zdradziła, że cała sytuacja miała związek z szalejącym wówczas COVID-19 i wszelkimi nieprzyjemnymi doświadczeniami związanymi z pandemią.

Wszyscy potrzebujemy, kiedy możemy i jeśli czujemy się na tyle odważni, żeby po prostu szczerze mówić o swoich własnych doświadczeniach. Daje to innym ludziom przestrzeń i odwagę, by zrobić to samo, ale również o wiele więcej - poczucie, że nie są sami, bo myślę, że to często samotność może być największą przeszkodą, kiedy czujesz,  że nie widzisz wyjścia z sytuacji.

Markle doskonale rozumie, że dzielenie się trudnymi doświadczeniami pomaga osobom, które mogą nie mieć z żadnej strony pomocnej dłoni. Szczególnie kiedy mówią o tym postaci z pierwszych stron gazet. Jest to rzeczywiście pomocne, szczególnie kiedy poruszane są tematy marginalizowane, albo stanowiące tabu.

Jeśli masz wrażenie, że jest ktoś inny, kto ma takie samo doświadczenie, ale udało mu się wyjść z tej sytuacji i dał przykład, że jest "szczęśliwe zakończenie", to myślę, że tego większość ludzi prawdopodobnie szuka w takich chwilach. I dlatego zdecydowałam się po prostu o tym powiedzieć. Jeśli moje doświadczenie może pomóc komuś innemu nie czuć się tak samo lub wiedzieć, że jest nadzieja, to jest to warte każdej sekundy, niezależnie od tego, co się z tym wiąże.

Dobrze, że żyjemy w czasach, kiedy otarcie mówi się o problemach psychologicznych i psychicznych, które są równie ważne, jeśli nie ważniejsze co kłopoty natury czysto fizycznej (chociaż należy pamiętać, że zazwyczaj jedno z drugim jest ściśle związane). 

Pomoc w kryzysie psychicznym:

  • Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17:00 do 19:00)
  • Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)
  • ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania - tel. 22 484 88 01
  • Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel. 22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)
  • Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)

RadioZET.pl/Page Six

loader