Obserwuj w Google News

Mateusz z "Nasz nowy dom" rzucił się pod pociąg, bo był ofiarą homofobii? "Wyrzuciła go z domu"

2 min. czytania
25.11.2022 18:02
Zareaguj Reakcja

Mateusz Szmajduch, który wziął udział w programie "Nasz nowy dom", chciał popełnić samobójstwo. Zdaniem części internautów 21-latek był ofiarą homofobii ze strony własnej rodziny, co mogło mieć wpływ na jego decyzję. 

Post Katarzyny Dowbor
fot. screen: Instagram @katarzyna_dowbor_official

Katarzyna Dowbor razem z ekipą " Nasz nowy dom" w 2018 roku wyremontowała dom Mateusza Szmajducha i jego babci. Niestety, życie 21-letniego obecnie mężczyzny nie układało się dobrze, wyprowadził się z domu i stracił pracę. Trudności połączone z nieleczoną depresją doprowadziły Mateusza do próby samobójczej. Rzucił się pod pociąg, na szczęście przeżył, ale stracił nogę. W sieci pojawiły się wypowiedzi internautów sugerujących, że nie wyprowadził się z wyremontowanego domu z własnej woli, ale został wyrzucony przez babcię, gdy ta dowiedziała się, że jest homoseksualistą.

Redakcja poleca

Nasz nowy dom: Mateusz chciał odebrać sobie życie z powodu homofobii?

Na profilu Katarzyny Dowbor na Instagramie pojawił się wpis, w którym prowadząca "Nasz nowy dom" starała się dodać Mateuszowi otuchy.

- Gdy kilka lat temu poznałam Mateusza, zauważyłam, że jest bardzo zamknięty w sobie, ale niezwykle mocno związany z babcią. Udało nam się fajnie porozmawiać na meczu siatkówki, która była wtedy dla niego wszystkim. Trenował, jeździł z babcią na mecze. To był jego świat, dlatego wiem, jaką tragedią jest dla Mateusza strata nogi. Chciałabym go przytulić i powiedzieć, że jego świat się nie skończył, że życie przed nim i mimo wszystko może być piękne i takie, jak sobie wymarzył. Trzymaj się kochany, bo jesteś świetnym młodzieńcem, wrażliwym, dobrze wychowanym i ciepłym. Pamiętaj, że masz wokół siebie dużo życzliwych Ci przyjaciół, którzy pomogą! - napisała gwiazda Polsatu.

ZOBACZ TAKŻE:  Kabaret Moralnego Niepokoju miażdży Obajtka. „Na Orlenie tylko s*am”

Pod postem Dowbor rozgorzała dyskusja dotycząca powodu wyprowadzenia się 21-latka z domu, który dzielił z babcią. Część internautów uważa, że mężczyzna został wyrzucony, kiedy wyznał, że jest osobą homoseksualną.

- Wyrzuciła go kiedyś z domu, jak się dowiedziała, że jest homoseksualny, tak to niestety bywa.

- Bo babcia jest homofobem. Opowiadał kiedyś o tym na TikToku.

- Przykro mi, ale najpierw wyprowadził się, bo wyznał babci, że jest gejem, a babcia jest zwykłym homofobem - czytamy w komentarzach.

Warto podkreślić, że są to jedynie doniesienia internautów, a nie oficjalne informacje. Mateuszowi oczywiście życzymy wszystkiego, co najlepsze.