Obserwuj w Google News

Marianna Schreiber narzeka na "polską mentalność". Wbiła szpilę Kaczyńskiemu

2 min. czytania
15.11.2022 15:40
Zareaguj Reakcja

Wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego o "dawaniu w szyję" przez kobiety wywołała falę krytyki. Swoje oburzenie wyrażały aktorki i influencerki. Teraz do tematu macierzyństwa odniosła się Marianna Schreiber.

Marianna Schreiber narzeka na "polską mentalność". Wbiła szpilę Kaczyńskiemu
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Marianna Schreiber stara się znaleźć dla siebie miejsce w świecie show-biznesu. Nagrywa piosenki, krytykuje rząd i coraz częściej zabiera głos w istotnych społecznie sprawach w nadziei, że zostanie wysłuchana, zrozumiana i poparta. Teraz Schreiber postanowiła popłynąć na fali krytyki, która została wywołana przez słowa Jarosława Kaczyńskiego. Kontrowersyjne poglądy prezesa PiS na temat przyczyn niskiego współczynnika dzietności w Polsce były komentowane m.in. przez Annę Lewandowską, Martynę Wojciechowską i Monikę Olejnik.

Zobacz także:  Marianna Schreiber wywija na trzepaku i rapuje o sytuacji w Polsce „Krzyczą o penisach”

Marianna Schreiber denerwuje się na całokształt sytuacji związanej z porodami

Przyznam szczerze, że zaczyna mnie denerwować tzw. Polska mentalność odnośnie spojrzenia na dzietność, całokształt sytuacji związanej z porodami (pisownia oryginalna - red.) – tak zaczyna się instagramowy wpis Schreiber

Żona posła PiS wyjaśniła, że do napisania posta zmotywowały ją słowa jednej z internautek. Miała ona trafnie opisać problem, z którym mierzy się wiele kobiet.

Masz jedno dziecko? ŹLE! Masz dwie dziewczynki? KIEDY BĘDZIE CHŁOPIEC?! Troje dzieci? ZRÓB SOBIE JESZCZE JEDNO I BĘDZIE EMERYTURA. Czworo dzieci?? ROBIŁA SOBIE DLA 500+ i EMERYTURY — PATOLOGIA! (pisownia oryginalna - red.) – grzmi na Instagramie Marianna.

Na końcu Schreiber zwróciła się do obserwujących ją osób z krótkim, lecz szlachetnym apelem: Szanujmy wzajemnie własne wybory (pisownia oryginalna - red.).

Post Marianny Schreiber można uznać za wyraz solidarności z kobietami, które nadal mierzą się z seksizem i cierpią z powodu braku poszanowania prawa do równego traktowania. Na dowód tego żona posła PiS udostępniła kilka wyznań internautek.

Nie sposób nie odnieść wrażenia, że post Schreiber nawiązuje do głośnej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Czy w ten sposób żona posła chciała wbić szpilę prezesowi PiS?

Redakcja poleca

Źródła: RadioZET.pl