Obserwuj w Google News

Maria Pakulnis była molestowana przez księdza. Szokujące wyznanie gwiazdy

2 min. czytania
07.11.2023 10:18
Zareaguj Reakcja

Maria Pakulnis w najnowszym wywiadzie na łamach "Wysokich Obcasów" dokonała szokującego wyznania. Aktorka w wieku 11 lat była molestowana przez księdza. Jej słowa są wstrząsające.

Maria Pakulnis była molestowana przez księdza
fot. Wojciech Stróżyk/REPORTER/EAST NEWS

Maria Pakulnis w wielu wywiadach opowiadała o swoim trudnym dzieciństwie. Jej ojciec był alkoholikiem i razem z matką przenosili na córkę traumę wojny. Dotąd aktorka nie mówiła jednak o tym, co spotkało ją ze strony księdza. Kiedy miała 11 lat, doświadczyła molestowania.

Maria Pakulnis przerwała milczenie. Była molestowana przez księdza

Jako mała dziewczynka Maria Pakulnis nie chodziła na religię i bała się wchodzić do kościoła. Przez to, że nie przystąpiła do komunii, była wytykana przez rówieśników palcami i nazywana "Antychrystem". Jako nastolatka należała do szkolnej drużyny łyżwiarskiej i brała udział w zawodach. W jednych z nich dziewczęca drużyna zdobyła medale i po konkursie dostała zaproszenie na podwieczorek na plebanię. Gwiazda zdradziła, że czuła niepokój. Ksiądz gratulował sukcesu, nalewając sobie "coś z kryształowej karafki". W pewnym momencie chciał pokazać dziewczynkom zdjęcia z Jugosławii i zawołał nastolatki do siebie. Pakulnis stała najbliżej.

Redakcja poleca

—  Przyciąga mnie do siebie, moje plecy do swojego brzucha i rozwalonych szeroko nóg. I pokazuje zdjęcie. Pierwszy raz w życiu widzę kolorowe zdjęcia. I że na skałach leży on, goły, a obok niego goła kobieta — mówi aktorka "Wysoki Obcasom".

Szokujące wyznanie Marii Pakulnis. Ksiądz pokazywał swoje gołe zdjęcia

Maria Pakulnis była przerażona tym, co się działo. Ksiądz obejmował ją mocno, ale udało się jej wyrwać. Wybiegła na dwór i z przerażenia zsikała się w majtki. — Obejmuje mnie mocno ręką, czuję, że coś jest nie tak, nie wiem przecież wtedy, że ma wzwód, bo nie umiem tego nazwać, i pyta: "Opowiedzieć ci?". Wyrwałam mu się i wpadłam do sieni. Chwyciłam kurtkę, wybiegłam na dwór. Było już ciemno. Musiałam przebiec dwie duże ulice i jeszcze pół swojej. Po zamarzniętym chodniku. Płakałam. I nagle zsikałam się z tego strachu w majtki, a mocz ściekł mi rajtuzami do bucików — przekazała Maria Pakulnis w nowym wywiadzie. Aktorka nikomu nie zwierzyła się z tamtej sytuacji, a ponieważ nie chodziła do kościoła, nie znała także nazwiska księdza. Próbowała się tego dowiedzieć, pytając inne osoby z Giżycka, gdzie mieszkała, ale nikt nie umiał jej pomóc.

Dziś gwiazda nie kryje swoich antyklerykalnych poglądów. Uważa, że to właśnie kler jest winien podziałów wśród Polaków.  — To oni są winni głębokim podziałom w naszym narodzie, bo nie zrobili nic, by im zaradzić, kiedy PiS zaczęło ludzi dzielić na lepszy i gorszy sort. Dziś, jeśli nie jesteś katolikiem, nie masz prawa nazywać siebie Polakiem! Co to w ogóle znaczy? — podsumowała Maria Pakulnis.

Źródło: Radio ZET/Wysokie Obcasy

Nie przegap
Maryla Rodowicz, Dawid Podsiadło, Małgorzata Rozenek-Majdan, Radosław Majdan
10 Zobacz galerię
fot. MARIUSZ KAPALA GazetA LUBUSKAPolska PressEast News, Karol MakuratREPORTER, TRICOLORSEast News