,

Marek Kondrat ostro o wyborcach PiS. Zwrócił też uwagę na problem uchodźców

27.03.2023 19:03

Marek Kondrat opublikował na Instagramie kilka postów, które szybko zyskały popularność. W jednym z nich aktor odnosi się do wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej, a inny – według internautów – ma sugerować poglądy na temat wyborców PiS.

Marek Kondrat
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Marek Kondrat niepostrzeżenie założył konto na Instagramie. Od 11 marca regularnie publikuje posty i uzbierał już ponad 14 tys. obserwujących. Na koncie aktora nie brak winnych akcentów, ale też najwidoczniej nie ma zamiaru milczeć w temacie polityki. W najnowszym poście na Instagramie czyta wiersz Adama Zagajewskiego.

Zobacz także: Tede chwali PiS za jedną rzecz. „Niewątpliwie coś dobrego zrobił”

Marek Kondrat zwraca uwagę na problem uchodźców

Aktor 26 marca opublikował na Instagramie krótki filmik, na którym czyta wiersz „Uchodźcy” Adama Zagajewskiego. Pod nagraniem pojawiły się dziesiątki komentarzy, chwalących warsztat Marka Kondrata i jego zainteresowanie tym, co dzieje się na granicy.

- Zgarbieni pod ciężarem, który niekiedy / jest widoczny, a niekiedy nie, / brną w błocie albo w piasku pustyni, / pochyleni, głodni, / małomówni mężczyźni w grubych kaftanach, / ubrani na wszystkie cztery pory roku, / stare kobiety o pomiętych twarzach, / niosące coś, co jest niemowlęciem, lampą / - pamiątkową - albo ostatnim bochenkiem chleba – brzmi fragment wiersza poety.

Publikacja nagrania zbiegła się w czasie z informacją o śmierci na granicy polsko-białoruskiej. 21 marca niedaleko miejscowości Zamosze na terenie bagiennym znaleziono ciało mężczyzny. Wszystko wskazuje na to, że był imigrantem.

Marek Kondrat o wyborcach PiS?

Również inny post Marka Kondrata zwrócił uwagę internautów. Aktor siedział w restauracji i z ekranu telefonu czytał poniższy tekst. W tle można było usłyszeć brawa.

- „Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami”, George Orwell – czytał Marek Kondrat.

Internauci domyślili się, że najpewniej chodzi o wyborców PiS-u. Sam aktor raczej nie jest fanem prawicy. W sierpniu 2022 roku zaatakowano go w „Wiadomościach”, a w wywiadzie dla „Newsweeka” przyznał, że PiS „cofa nas cywilizacyjnie. Dzieli ludzi, grając na prymitywnych i złych emocjach. To podział fałszywy i niebezpieczny dla nas, Polaków. Łamie unijne zasady, ale wyciąga rękę po unijne pieniądze. To jest cyniczne, chamskie i dewastujące dla naszej pozycji w świecie, szkodliwe dla Polski”.

loader
Galeria
9 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS

Logo radiozet Dzieje się