Obserwuj w Google News

Adam Anusiewicz z "The Voice Senior" nie żyje. Małgorzata Tomaszewska wspomina piosenkarza

Maciej Friedrich
2 min. czytania
12.01.2023 21:13
Zareaguj Reakcja

Adam Anusiewicz, którego występ podbił serca widzów "The Voice Senior", nie żyje. Charyzmatycznego wokalistę wspomniała Małgorzata Tomaszewska, nowa prowadząca show. Opisała swoją ostatnią rozmowę z artystą.

Adam Anusiewicz / Małgorzata Tomaszewska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER / EAST NEWS / Telewizja Polska / The Voice Of Poland

" The Voice Senior" po raz czwarty zagościło w ramówce Telewizji Polskiej. Już w pierwszym odcinku byliśmy świadkami występów, które zachwyciły widzów i jurorów. Jednym z najbardziej charyzmatycznych wykonawców był Adam Anusiewicz, którego amerykański styl i niezwykła energia wywarły na odbiorach duże wrażenie. Niestety, wokalista nie doczekał odcinka ze swoim udziałem, zmarł 7 stycznia 2023 roku po ciężkiej walce z chorobą nowotworową. Pana Adama i jego niezwykłą osobowość wspomniała w mediach społecznościowych nowa prowadząca "The Voice Senior", znana z "Pytania na śniadanie" Małgorzata Tomaszewska.

The Voice Senior: Małgorzata Tomaszewska wspomina zmarłego uczestnika

Na Instastory Małgorzaty Tomaszewskiej pojawiło się wspólne zdjęcie z Adamem Anusiewiczem. Prezenterka wspominała wywiad, który przeprowadziła z nieżyjącym już uczestnikiem "The Voice Senior".

- "Gdybym wiedział, że to Małgosia, to miałbym ze sobą róże" - to były pierwsze słowa Adama, kiedy się poznaliśmy. Rozmawialiśmy długo i byłam pod ogromnym wrażeniem jego historii, ale też tego, jak potrafi o niej barwnie i pięknie opowiadać. Podczas spaceru po Starówce i długiego wywiadu miałam wrażenie, że Adam robi podsumowanie swojego życia. Dziś już wiem dlaczego. Pamiętam, jak cudownie opowiadał i dziękował swojej żonie, wspominał długie rejsy, ciekawe występy, dawną rzeczywistość w Polsce. To była cenna rozmowa i nigdy jej nie zapomnę - relacjonowała.

Gwiazda TVP złożyła także kondolencje rodzinie artysty.

- Ciepło przytulam rodzinę Adama - jesteście wspaniali. Pewnie to wiecie, ale przekażę, co usłyszałam: Adam bardzo doceniał, że was miał. W kolejnych odcinkach "The Voice Senior" niespodzianka dla ciebie, Adamie. Zresztą, już to przecież widziałeś z góry - podsumowała.

Redakcja poleca

Adam Anusiewicz nie żyje. Przed śmiercią podbił serca widzów "The Voice Senior"

Adam Anusiewicz mógł osiągnąć jeszcze wiele na polskiej scenie muzycznej, niestety, śmierć przerwała jego trwającą kilkadziesiąt lat muzyczną drogę. Do ostatnich chwil zachował jednak pogodę ducha i miłość do muzyki.

- W marcu 2022 r. zacząłem doświadczać dolegliwości, jakich wcześniej nie miałem. Byłem w kilku szpitalach i zdiagnozowano niezbyt przyjemną chorobę, nowotwór trzustki z przerzutami. Obecnie dosyć szybko się męczę i to się da zauważyć na scenie, gdzie już godzinny koncert na stojąco ciężko mi wytrzymać. No, ale mam stołeczek, także w dalszym ciągu gram, śpiewam i koncertuję. Ja się z tym nie godzę. Staram się cały czas podchodzić do życia na zasadzie: "Bierz życie za rogi, alleluja i do przodu" - opowiadał w nagraniu publikowanym przez TVP.

Muzyka pana Adama zostanie z jego fanami, przypominając mu o jego talencie.

Post Małgorzaty Tomaszewskiej
fot. screen: Instagram @malgorzata__tomaszewska