Obserwuj w Google News

Magda Mołek rusza na wojnę z systemem. Nie przebiera w słowach

2 min. czytania
18.11.2022 10:28
Zareaguj Reakcja

Magda Mołek mówi stanowcze "nie" planom rządzących. Tym, co zmusiło ją do reakcji, był pomysł, by odebrać zasiłek pielęgnacyjny rodzinom dzieci z niepełnosprawnościami w przypadku podjęcia przez te rodziny pracy. "Bezduszny, antykobiecy, antyludzki, anty-wszelki system" — grzmiała w sieci Mołek.

Magda Mołek rusza na wojnę z systemem. Nie przebiera w słowach
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Dziennikarka, prezenterka telewizyjna, influencerka. Magda Mołek nieraz miała okazję udowodnić, że nie potrafi przemilczeć istotnych społecznie tematów. Pewien czas temu Mołek krytycznie odniosła się do projektu całkowitego zakazu aborcji w Polsce, innym razem odniosła się do problemu mobbingu w pracy, a teraz wzięła na tapet palący problem społeczny.

Zobacz także: Mołek gorzko o pracy "na swoim". Boi się skarbówki

Magda Mołek wspiera osoby z niepełnosprawnościami

Magdzie Mołek nie podobają się plany rządzących, którzy chcą znieść zasiłek pielęgnacyjny w przypadku, gdy rodziny dzieci z niepełnosprawnościami podejmą pracę. Była twarz TVN-u opublikowała w sieci post, w którym wspomniała Agnieszkę Szpilę.

To ta, która musi kombinować, poniżać się, wybierać między życiem a śmiercią, najczęściej jednak zrezygnować z siebie, w pewnym sensie codziennie umierać, by mogła ŻYĆ i nadal opiekować się swoim dzieckiem… Tak w skrócie opisuje życie z dziećmi z niepełnosprawnościami @szpilaagnieszka matka-opiekunka dwóch nastolatek z niepełnosprawnością — zaczęła Mołek.

W odpowiedzi na zamiary rządzących dziennikarka udostępnił informację o petycji. Internauci mogą ją podpisać, by powstrzymać zmiany w prawie.

— Teraz, znów z Wami, próbujemy rozwalić ten bezduszny, antykobiecy, antyludzki, anty-wszelki system, w którym opiekun/ka OzN nie może pracować, bo utraci zasiłek pielęgnacyjny, czyli UWAGA całe... 2199 PLN bez względu na to, iloma osobami się opiekujesz… — napisała.

Jej apel spotkał się ze zrozumieniem. W sekcji komentarzy internauci zaczęli dzielić się swoimi spostrzeżeniami, które podkreślały ważność petycji, o której napisała Molek.

— Nie rozumiem, co ma rozwój osobisty i chęć pracy, do 2000 na utrzymanie niepełnosprawnych osób. Przecież te pieniądze nie wystarczą nawet na to, by tymi osobami się zająć, więc czemu blokuje się rodziców, skoro chcą po prostu zarabiać jak każdy, by móc godnie żyć? Nie ma tu przecież żadnej logiki, porażka — napisała jedna z użytkowniczek instagrama.

Redakcja poleca

Źródła: RadioZET.pl