Obserwuj w Google News

Magda Gessler zmasakrowana przez youtubera. Jej potrawy za 700 zł nie zrobiły wrażenia

2 min. czytania
14.11.2023 11:26
Zareaguj Reakcja

Niemal każdy słyszał o restauracji Magdy Gessler „U Fukiera”. Youtuber Książulo, który na swoim kanale testuje potrawy w różnych lokalach, postanowił wziąć na tapet produkty z flagowej restauracji należącej do Gessler. Efekt jego analizy jest szokujący.

Magda Gessler zmasakrowana przez youtubera. Jej potrawy za 700 zł nie zrobiły wrażenia
fot. JAROSLAW JAKUBCZAK / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Magda Gessler jest właścicielką kilku lokali gastronomicznych – obok restauracji ma również własną cukiernię. Chyba najsłynniejszym miejscem słynnej restauratorki jest „U Fukiera”. To o tej restauracji rapowała kiedyś na kanapie u Kuby Wojewódzkiego. Youtuber Książulo postanowił zobaczyć, czy rzeczywiście tak „pysznie jest”, jak deklaruje właścicielka restauracji.

Tyle kosztują potrawy w restauracji Magdy Gessler

Lokal słynnej restauratorki jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w Warszawie i przez wiele lat otrzymywał wyróżnienia od „Guide Michelin”. Nic więc dziwnego, że potrawy w restauracji „U Fukiera” nie należą do najtańszych. Książulo, youtuber oceniający produkty z różnych lokali gastronomicznych, przyjrzał się dokładnie cenom frykasów od Magdy Gessler.

Redakcja poleca

Za krem z pomidorów sławny youtuber zapłacił 45 zł. Zamówił również pierogi z cielęciną i kaczką, które kosztowały odpowiednio 52 i 59 złotych, a także tatara (62 złote). To nie wszystkie potrawy, jakie kupił Książulo w „U Fukiera”. Najdroższy był stek z polędwicy wołowej, za który należy zapłacić nawet 210 zł. Kaczka kosztowała 159 złotych, a kotlet schabowy – 86 złotych. Na końcu znalazł się tort makowy. Za deser należało zapłacić 49 złotych.

Książulo ocenił potrawy Magdy Gessler. Nie jest dobrze

Aby móc swobodnie zjeść produkty z restauracji „U Fukiera”, Książulo wziął je na wynos. Na filmiku na YouTube poddał wykwintne potrawy testowi smaku. Wyniki okazały się niezadowalające. Mimo że krem z pomidorów smakował youtuberowi, to pozostałe frykasy nie były już tak dobre.

Tatar nie miał pieczywa, przez co Książulo był zawiedziony. Mimo wszystko jakość samej potrawy była wyśmienita. Gorsze były pierogi – zarówno te z kaczką, jak i te z cielęciną. Youtuber powiedział o nich, że są „bez szału”. Potem przyszedł czas na najdroższą potrawę, czyli stek z polędwicy wołowej. Ten produkt zrobił na testerze smaków dużo lepsze wrażenie.

Największym zawodem okazała się klasyka polskiej kuchni, czyli kotlet schabowy. Książulo nie mógł przegryźć jednego kawałka mięsa i był zmuszony go wypluć. Dodatki, czyli ziemniaki i zasmażana kapusta także nie były niczym specjalnym. Wszystko jednak osłodził deser, czyli tort makowy.

Youtuber zapłacił za potrawy łącznie aż 700 złotych. Czy taki koszt jest adekwatny do smaku dań? Na pewno nie można odmówić dobrej jakości frykasów serwowanych przez restaurację „U Fukiera”. Magda Gessler może jednak nie być zadowolona z krytycznej oceny testera smaków.

Źródło: Radio ZET/YouTube

Nie przegap
Magda Gessler szokuje na Instagramie. Najdziwniejsze posty restauratorki
5 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki/REPORTER