,

Magda Gessler docina "diwom". Górniak i Steczkowska powinny stracić status?

05.01.2023 23:02

Magda Gessler wbiła szpilę Edycie Górniak i Justynie Steczkowskiej, komentując pewien uszczypliwy post na temat gwiazd tegorocznego Sylwestra Marzeń TVP. Szykuje się nowa wojna? 

Magda Gessler, Edyta Górniak i Justyna Steczkowska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS, Tomasz Urbanek/East News

Edyta Górniak i Justyna Steczkowska są jednymi z najdłużej działających gwiazd polskiej sceny muzycznej. Obie zaczynały w latach 90., osiągnęły spory sukces i kontynuują karierę, głównie przy dużym wsparciu TVP, które obsadziło je w roli jurorek w "The Voice of Poland" oraz chętnie zaprasza na swoje imprezy.

Ostatnio Górniak i Steczkowska wystąpiły na Sylwestrze Marzeń w Zakopanem. Piosenkarki miały przełamać lody po głośnej aferze z honorariami za koncert "Solidarni z Ukrainą", a teraz być może stworzą wspólny front w krojącej się nowej wojnie w show-biznesie. Nie chodzi tylko o ataki za współpracę z telewizją publiczną i "brak kręgosłupa moralnego", jak to określiła Kayah w wypowiedzi o uczestnikach Sylwestra Marzeń. 

Magda Gessler wbiła szpilę Edycie Górniak i Justynie Steczkowskiej 

Swoje trzy grosze nieoczekiwanie wtrąciła Magda Gessler. Restauratorka z "Kuchennych rewolucji" zgodziła się z opinią wyrażoną w poście, że ani Edycie Górniak, ani Justynie Steczkowskiej nie należy się tytuł "diwy". 

"Każdy ma swój kręgosłup moralny albo jego brak. Ja z TVP nie pracuję, a o pracujących mam złe zdanie" - powiedziała Kayah, komentując rezygnację Mel C oraz udział polskich wykonawców w Sylwestrze Marzeń. A ja, przychylając się do wypowiedzi Kayah, proponuję przestać nazywać piosenkarki Górniak oraz Steczkowską divami, bo to kolosalne nadużycie. Diva - po raz pierwszy słowo zaczęło być używane w języku angielskim w XIX wieku. Pochodzi ono od włoskiego rzeczownika diva, oznaczające żeńskie bóstwo. Włoskie słowo diva pochodzi natomiast z języka łacińskiego, w którym oznacza boginię... Divą była Maria Callas - czytamy we wpisie na profilu Kompas Anny Saranieckiej. 

Jakie to mądre - skomentowała Gessler i zdobyła ponad 2,5 tys. polubień.

Restauratorka wsadziła kij w mrowisko. Część internautów zarzuciła jej szczucie oraz podsycanie podziałów. - To nie jest mądre, to jest złośliwe - upominali Gessler nawet ci, którzy za gwiazdami TVP nie przepadają. Szefowa "Kuchennych rewolucji" jednak nie chciała wdawać się w dyskusje. 

To już nie pierwsza szpila słynnej kucharki pod adresem Edyty. Pamiętacie głośne spięcie Gessler i Górniak w czasie pandemii koronawirusa? "Fałszujesz koleżanko. Ignorantka"- mogła przeczytać o sobie niezaszczepiona piosenkarka. 

Zobacz także: Edyta Górniak oburzona. Nie mogła wejść do kościoła 

loader
Najgłośniejsze rozstania gwiazd w 2022 roku
8 Zobacz galerię
fot. East News, kolaż radiozet.pl

Logo radiozet Dzieje się